Zylkéne 450mg 10x10cps

Zylkene pozitivně ovlivňuje poruchy chování u psů související se stresem, úzkostí, strachem. Doporučeno veterináři. Zylkene 450mg je vhodný pro psy vážící nad 20kg. Zylkène® obsahuje přírodní extrakt α-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky. Extrakt α-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky, symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste. Zvířata jsou viditelně klidnější, lépe spí a vyhledávají opět více kontaktů jak s člověkem, tak s ostatními zvířaty.

Dostupnost 2 dny
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kód: 2674
4 917 Kč 4 390 Kč bez DPH
Zylkéne 450mg 10x10cps
Schránka 3
Doprava zdarma

 

Zylkéne 450mg 10x10cps

Lze použít při úzkostech z pobytu o samotě, agresivitě, obavách z nového člena rodiny či zvířete, při návštěvě stříhacího salónu, výstavy, psího hotelu či veterinárního lékaře, při cestování nebo při odstavu štěňat a mnoha dalších indikacích, při kterých pozorujeme strach a úzkost psa a kočky.

Psi a kočky trpí často stresem. K tomu přispívají v první řadě jejich osobní vlastnosti a nasbírané zkušenosti. Ve druhé řadě se na ně přenáší stále hektičtější způsob života a stres jejich majitelů bez toho, aby si  majitelé navzdory úzkému spolužití  takového stresem podmíněného chování svých psů a koček na počátku vůbec všimli. Stavy stresu a strachu mohou nicméně ovlivňovat chování zvířete a v dlouhodobém měřítku mohou vést k poruchám jeho osobnosti. Stálý stres a strach mohou také nakonec způsobit i poruchy chování a  onemocnění orgánů, které s tím souvisí.
 

 

Uklidňující působení mléka

Zylkène® obsahuje přírodní extrakt α-casozepin, který se získává z mléčné bílkoviny kaseinu z odstředěného mléka a má uklidňující účinky. Je známo, že novorozenci a kojenci jsou schopni si  α-casozepin vyrobit enzymatickým štěpením mléčného kaseinu. Tato schopnost proměny mléčného kaseinu na α-casozepin se ztrácí asi ve věku 4 měsíců i s uklidňujícím působením mléka. Extrakt α-casozepin má uklidňující a uvolňující účinky na ustrašené psy a kočky, symptomy se zlepšují již během krátké doby a pohoda zvířete roste. Zvířata jsou viditelně klidnější, lépe spí a vyhledávají opět více kontaktů jak s člověkem, tak s ostatními zvířaty.

Mechanismus účinku
Je prokázáno, že α-casozepin obsažený v přípravku Zylkène® se váže na receptor A kyseliny α-aminomáselné (GABA-A) nacházející se v centrálním nervovém systému (CNS), což vysvětluje jeho uklidňující působení. Účinky jsou podobné jako u benzodiazepinů, ale mechanismus účinku je odlišný.

GABA je látka centrálního nervového systému, která má, pokud se naváže na receptory GABA-A, zpomalující a tím i uklidňující účinek. GABA-A je důležitá pro zdravou rovnováhu mezi vzrušením/rozčilením a zpomalením/uklidněním. Při silném rozčilení dochází k neklidu, strachu, nespavosti a agresi. Při příliš slabém vzrušení se objevuje kóma, deprese, utišení a ospalost.

Dobrá snášenlivost bez vedlejších účinků
Vedlejším účinkem benzodiazepinů je utišení (ztlumení funkcí centrálního nervového systému působením uklidňujícího prostředku), agrese, ztráta paměti a rozpoznávací schopnosti spolu s překvapivými reakcemi. U α-casozepinu se tyto vedlejší účinky nevyskytují, protože se váže pouze na část receptoru GABA-A. Výzkumy ukazují, že α-casozepin snižuje strach podobným způsobem jako diazepam (utišující léky, takzvaný trankvilizér).


α-casozepin je:

dobře snášen (vedlejší účinky nejsou známy)
velmi chutný (velmi dobře přijímám kočkami)
hypoalergenní
neobsahuje laktózu
neobsahuje konzervační látky
Stavy strachu a stresu se u psů a koček musí léčit bez ohledu na to, zda jsou krátkodobé nebo dlouhodobé.
V každém případě doporučujeme konzultaci u zvěrolékaře.

a-Casozepin pozitivně ovlivňuje poruchy chování u psů a koček související se stresem.

 

Podávání/ dávkování
Zylkène® se prodává v blistrech po 10 kapslích. Kapsle se jednoduše otevírají a obsahují prášek, který se přimíchává do krmiva.

Dávkování:

 

Zylkene® 75mg pro kočky a malé psy

do 5kg 1 kapsle denně
5 - 10 kg 2 kapsle denně

Zylkene® 225mg pro střední a velké psy

10-20kg 1 kapsle denně


Zylkene® 450mg pro velké psy

20 - 40kg 1 kapsle denně
nad 40kg 2 kapsle denně

V situacích, ve kterých může dojít ke stresu nebo strachu, jako je manipulace se zvířetem, cestování, ohňostroj, pobyt v hotelu, návštěva veterináře nebo stěhování domácnosti doporučujeme podávat Zylkène® minimálně 1-2 dny před očekávanou událostí. Při dlouhodobých potížích se stresem by se měl Zylkène® podávat nejprve po dobu 1 - 2 měsíců nebo i déle, pokud je to možné. Celoživotní užívání je možné.


--------------------------------------------------------------------------------

Zylkène® 75 mg doplňkové krmivo pro psy a kočky. Zylkène® 225 mg /

Složení: Zylkène® 75 mg: Alfa S1 hydrolyzát kaseinu 75 mg, Maltodextrin, Magnesiumstearat; Zylkène® 225: Alfa S1 hydrolyzát kaseinu 225 mg, Maltodextrin Magnesiumstearat;

Zylkène® 450 mg: Alpha S1 trypsinový kasein 450 mg, Magnesiumstearat.

Oblast použití: pro pozitivní ovlivňování životní pohody zejména ve stresových situacích.

Balení: 10x10 kapslí.

 

Vaše dotazy

 

1.Co Zylkène® obsahuje ?

Účinnou látkou je a-S1-hydrolyzát kaseinu α-casozepin, který se získává trypsinovou hydrolýzou z odstředěného mléka.

 

2. Co Zylkène® ovlivňuje?

Zylkène® se používá při managementu strachu a stresu u psa a kočky. Zvířata vykazují v důsledku stresu různé způsoby změny chování.

 

3. Na co mohu Zylkène® použít?

Zylkène® se dá použít pro nejrůznější situace při dlouhodobých problémech chování i při krátkodobých stresových událostech jako například:

osamocený pobyt zvířete v domácnosti
přeprava nebo cestování zvířat
bouřka nebo ohňostroj
návštěva veterinárního lékaře
návštěva psího nebo kočičího hotelu
manipulace se zvířaty (stříhání, česání, koupele)
laktace
přírůstek v rodině, ale i více zvířat v jedné domácnosti
agresivní chování

 

4. Podle čeho u zvířete rozpoznám změny chování v důsledku stresu?

Kočky se často stahují do ústraní, nekontrolovaně močí nebo se chovají agresivně (vrčení, sekání tlapkou). U psů se často projevuje ztráta chuti k jídlu, poruchy spánku, nadměrné čištění (olizování), snížená chuť ke hře stejně jako (zdánlivá) agresivita nebo všeobecné změny chování (nové místo ke spaní). Může dojít ale i k onemocnění orgánů, kožním problémům, poruchám zažívání, poruchám oběhového systému a onemocněním centrálního nervového systému.

 

5. Jak se Zylkène® dávkuje?

Průměrná denní dávka alfa-casozepinu je 15 mg/kg jedenkrát denně. Stav zvířete by měl být zkontrolován po 15-30 dnech léčby a následně může být dávka upravena.

 

6. Má Zylkène® vedlejší účinky?

Ne, podle zkušeností z Velké Británie, Belgie a Francie, kde se Zylkène® už používá nebyly prokázány žádné vedlejší účinky. Zylkène® nemá žádné všeobecně známé vedlejší účinky jako benzodiazepiny.

 

7. Jak Zylkène® působí?

Pokusy prokázaly, že a-casozepin působí na receptory GABA A(iontový kanál chloridu) a působí tak zpomalení přenosu vzruchu v centrální nervové soustavě. Jednoduše řečeno: Známe uklidňující účinek mléka na mláďata a savce. U mláďat a dětí se mléčný kasein proměňuje na jinou molekulu, kasein-dekapeptid (a-casozepin). Tato přeměna končí po 4. měsíci života. To dovedlo vědce na výborný nápad, dodávat organismu protein, který si již není schopen vyrábět: a-casozepin / Zylkène®.

 

8. Mohu Zylkène® použít u zvířat se sníženou tolerancí laktózy (s nesnášenlivostí mléčného cukru)?

Ano - Zylkène® neobsahuje laktózu a je hypoalergenní.

 

9. Jak dlouho trvá, než Zylkène® začne působit?

Zylkène® působí na „chování“ velmi rychle. Zlepšení stavu se dá zpravidla vysledovat po 7 až 28 dnech. U většiny problémů s poruchou chování by se měl Zylkène® podávat po dobu minimálně 1-2 měsíců. U krátkodobého stresu (Silvestr, cestování , návštěva stříhacího salónu nebo výstavy apod.) by se měl  Zylkène® podávat minimálně 1-2 dny před očekávanou událostí.

 

10. Je možné celoživotní užívání?

Ano, pokud je to nutné. Po určité době doporučujeme opakované vyšetření u zvěrolékaře.

 

11. Existují nějaké negativní účinky Zylkène® v kombinaci s ostatními léky?

Nejsou známy.

 

12. Dá se Zylkène® použít i u koček?

Ano - bez problémů, protože se zakládá na mléce. Otevřete kapsli a prášek vmíchejte do krmiva. Prášek je velmi chutný a psi i kočky jej v mnohých případech přijímají dobrovolně.

 

13. Dá se Zylkène® využít u gravidních nebo laktujících zvířat?

Ano.

 

14. Kdy je nutné kontaktovat specialistu na poruchy chování zvířat?

To je individuální a závisí to na posudku ošetřujícího zvěrolékaře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a léčiva pro psy
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: