SYNOQUIN Large 120tbl (<25kg)

Synoquin nabízí komplexní podporu pro zdraví kloubů a chrupavek u psů a koček. Odstraňuje bolest, podporuje tvorbu zdravé chrupavky a zlepšuje pohyblivost kloubů. Obohacen o Dexahan - unikátní, vysoce čištěnou formu krilového oleje, který je zdrojem nejčistšího a biologicky nejaktivnějšího zdroje Omega-3 esenciálních mastných kyselin (EFA). Krillový olej je bohatý na antioxidant Astaxanthin.  Malé dávkování, vysoká účinnost. Jeho účinnost byla prokázána nezávislými klinickými studiemi.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Kód: 20621
2 279 Kč 2 035 Kč bez DPH
SYNOQUIN Large 120tbl (<25kg)

Synoquin se doporučuje pro psy a kočky s kloubními problémy jako jsou osteoartróza, dysplazie kyčelního kloubů nebo zánět kloubů.

Synoquin obsahuje kombinaci účinných látek, které podporují zdraví kloubů a chrupavek. Obsahuje látky důležité pro správnou funkci kloubů glukosamin, chondroitin, Dexahan, vitamín C a Zinek.

 

Glukosamin a chondroitin jsou složky chrupavky, které pomáhají udržet klouby pružné a zdravé. 

 

Dexahan

Dexahan je ochranná známka společnosti VetPlus, která vyrábí nutriční doplňky stravy pro zvířata. Jedná se o unikátní a vysoce čištěnou formu krilového oleje, která je bohatá na omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty (Astaxantin). Krilový olej je získáván z malých korýšů, kteří žijí v antarktických mořských vodách a jsou zdrojem oleje, který obsahuje řadu důležitých živin:

- Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci organismu, zejména pro zdraví srdce, mozku a očí. Řada studií u lidí i zvířat prokázala jejich přínos při léčbě různých onemocnění, zejména osteoartrózy (Zdroj: Comblain 2015, Mehler 2016, Suzuki 2016)

 - Astaxantin nejsilnější antioxidant z rodu karotenoidů. Antioxidanty snižují záněty v těle a chrání buňky před oxidativním stresem.

 

Dexahan je přidáván do Synoquinu, aby pomohl podpořit zdraví kloubů a chrupavek. Účinnost Dexahanu byla prokázána v několika klinických studiích, které ukázaly jeho pozitivní vliv na zdraví zvířat. Díky kombinaci těchto přírodních a klinicky ověřených látek, Synoquin nabízí komplexní podporu pro zdraví kloubů a chrupavek u psů.

 

Složení

Glukosamin HCl, Chondrotin sulfát, Dexahan, Vitamín C, Zinek

 

Každá žvýkací tableta obsahuje

Glukosamin HCl 99% 475 mg,

Chondroitin sulfát 95% 200mg,

Dexahan 200mg,

Kyselina askorbová 50mg,

Síran zinečnatý monohydrát 30mg.

 

Dávkování

Dávkování Synoquinu závisí na velikosti psa a jeho zdravotním stavu. Aby se dosáhlo maximálního účinku, doporučuje se podávat Synoquin po dobu nejméně 6 týdnů. Po této době lze dávku snížit na udržovací dávku a podávat dlouhodobě.

SYNOQUIN® se má podávat ideálně s jídlem, ale není to nutnost. Tablety jsou velice chutné a obvykle nemají psi problém s jejich přijímáním.

 

Iniciační (zaváděcí) program po dobu 6 týdnů:

Synoquin Small Breed (váha psa 1-10 kg)        2 tbl denně (jedna ráno a jedna večer)
Synoquin Medium Breed (váha psa 10-25 kg)  3 tbl denně (dvě ráno a jedna večer)
Synoquin Large Breed (váha psa 25-40 kg)      3 tbl denně (dvě ráno a jedna večer)
Synoquin Large Breed (váha nad 40kg)             4 tbl denně (dvě ráno a dvě večer)

Udržovací program (dlouhodobý):

Synoquin Small Breed (váha psa 1-10 kg)        1 tbl denně
Synoquin Medium Breed (váha psa 10-25 kg)  1 tbl denně
Synoquin Large Breed (váha psa 25-40 kg)      1 tbl denně
Synoquin Large Breed (váha nad 40kg)             2 tbl denně (jedna ráno a jedna večer)

 

Je důležité se poradit se svým veterinářem před začátkem podávání Synoquinu, aby se zajistilo, že je vhodný pro konkrétní zdravotní stav vašeho zvířete a aby byla správně dávkována.

 

Účinek:

Synergický účinek všech účinných látek - PROTIZÁNĚTLIVÉ, ANTIOXIDAČNÍ, ANABOLICKÉ a ANALGETICKÉ

1. DEXAHAN® je unikátní, vysoce čistá forma krillového oleje – nejčistšího a nejvíce bioaktivního zdroje mastných kyselin (EFA), který je dnes k dispozici.

Díky své unikátní fosfolipidové struktuře DEXAHAN® poskytuje eikosapentaenové kyseliny (EPA) a dokosahexaenovou kyselinu (DHA) v podobě, která je biologicky vstřebatelná o 60 % lépe, než standardní rybí oleje. Obsahuje navíc silný antioxidant Astaxanthin.

Bylo prokázáno, že díky EPA a DHA:

- dochází ke snížení zánětlivých mediátorů, například prostaglandinu E2 (PGE2) a leukotrienu B4 (LTB4) a ke zvýšení hladiny protizánětlivých mediátorů, například prostaglandinu E3 (PGE3) a leukotrienu B5 (LTB5).

- snižují účinek enzymu COX-2, aniž by ovlivňovaly enzym COX-1. Snižují tak účinek proteináz, např. agrekanázy a matrix metaloproteinázy (MMP)3, které mají degradační vliv na chrupavku. Tím pozitivně působí na chrupavku a její metabolizmus.

Bylo dokázáno, že kombinace glukosaminu, EPA a DHA má na osteoartritické bolesti lepší účinek, než jen samotný glukosamin.

DEXAHAN® obsahuje 10 krát více Astaxanthinu, než je v rybím tuku + Astaxanthin v DEXAHAN® má vyšší biologickou dostupnost, protože je esterifikován, což umožní jeho začlenění do micel tvořených fosfolipidy Omega 3, které jsou nezbytné pro absorpci.

Byla prokázána souvislost mezi oxidačním stresem a patogenezí osteoartritidy. Astaxanthin je nejsilnější antioxidant ze skupiny karotenoidů, a bylo prokázáno, že má protizánětlivý účinek, zmírňuje artritickou bolest a prokazuje anti-MMP aktivitu.

 

2. GLUKOSAMIN HCI – Hlavní stavební blok pro syntézu nových a zdravých glykosaminoglykanů (GAGs). Podporuje výrobu GAGs v chrupavce. Udržuje kvalitu chrupavky. Pomáhá udržovat správnou funkci kloubů.

 

3. CHONDROITIN SULFÁT – Funguje jako ochrana chrupavky při nárazech. Převládají GAGs v chrupavce. Udržuje správnou matrix synoviální tekutiny. Udržuje obsah vody v chrupavce a vazbou s kolagenem zajišťuje pevnost v tahu. Podporuje syntézu chondrocytů GAG.

 

4. KYSELINA ASCORBOVÁ (VITAMÍN C) – Primárně ve vodě rozpustný antioxidant. Kyselina askorbová eliminuje škodlivé účinky volných radikálů na kloubní strukturu.

 

5. ZINEK – Klíčový dietní stopový prvek nezbytný pro enzymatické procesy v celém těle. Obzvlášť důležitý při tvorbě chrupavky.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro psy
Hmotnost: 0.2 kg
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AA Avatar autora | 18.5.2024
Psovi pomáhá proti bolesti v kloubech.
5
Ž Avatar autora | 15.3.2024
Když už nic nefunguje, tak Synoquin ano. :o)
5
RB Avatar autora | 7.2.2024
Maximální spokojenost, rychlý účinek
5
IK Avatar autora | 7.2.2024
Používáme dlouhodobě. Velká spokojenost. Máme malamuta.
5
AK Avatar autora | 13.8.2023
Dobrý den, tento přípravek dávám feně zlatého retrívra, které bylo v květnu 15 let. Dovoluji si tvrdit, že tento přípravek jí velice pomáhá. Dávám jí jednu tabletu ráno a jednu večer. Jakmile jsem ho přestala dávat tak fena nemohla chodit. Už si nedovolím přestat ho dávat. Fena denně ujte cca 2,5 - 3,5 km. Sice jde pomalu, ale jde. V léčbě budu pokračovat a doporučuji ho i jiným. Anna Knězů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

synoquin large
589 Kč

Synoquin pomáhá udržovat správnou funkci kloubů u psů velkých plemen. Odstraňuje bolest, usnadňuje tvorbu zdravé chrupavky, podporuje pohyblivost kloubů. Obohacen o Dexahan -...

Kód: 78772
Synoquin MB
1 939 Kč

Synoquin nabízí komplexní podporu pro zdraví kloubů a chrupavek u psů. Odstraňuje bolest, usnadňuje tvorbu zdravé chrupavky, podporuje pohyblivost kloubů. Obohacen o Dexahan -...

Kód: 78801
synoquin small
1 279 Kč

Synoquin pomáhá udržovat správnou funkci kloubů u psů malých plemen. Odstraňuje bolest, usnadňuje tvorbu zdravé chrupavky, podporuje pohyblivost kloubů. Obohacen o Dexahan -...

Kód: 78774