Hyalutidin Mobility HCC 2 x 500ml

Hyalutidin_Logo

Kloubní výživa pro koně všech věkových kategorií. Vyjímečnost spočívá ve spojení účinku, šetrnosti vůči organismu a celkové ceně léčby. Hyaluron-chondroitin-komplex.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024
Kód: 1223
3 100 Kč 2 768 Kč bez DPH
Hyalutidin Mobility HCC 2 x 500ml
profi 6
Tip
Doprava zdarma

Hyalutidin Mobility HCC 2x500 ml je unikátní kloubní výživa vyrobená v laboratoři pomocí vyšlechtěných bakteriárních kultur. V Německu tento přípravek podléhá registraci jako léčivo.

Vyjímečnost je hlavně ve spojení účinku, šetrnosti vůči organismu a celkové ceně léčby.

Umožní prodloužení spokojeného aktivního života vašeho koně.

V poměru cena/účinek se bude určitě jednat o jednu nejlepších investic do zdraví vašeho zvířete.

Je veřejným tajemstvím, že výrobek (pochopitelně se jedná o potravinářskou kvalitu) také pomohl nejednomu jezdci...

Existuje také varianta kloubní výživy pro lidi

 

Komu je Hyalutidin EC Aktiv určen?

 • všem mladým koním od tří měsíců stáří pro posílení a podporu zdravého vývinu pohybového aparátu

 • všem mladým koním a pony jako prevence a podpora funkce před zahájením výcviku

 • sportovním a dostihovým koním před zahájením sezony a v jejím průběhu podle zatížení

 • sportovním a jezdeckým pony před zahájením sezony a v jejím průběhu podle zatížení

 • všem pracovním plemenům koní

 • všem starším koním pro prodloužení délky aktivního věku

 • všem koním po úraze nebo prodělané operaci pohybového aparátu

 

Na trhu je velké množství kloubních přípravků. Proč právě Hyalutidin EC Aktiv? V čem se liší?

 

1.) HYALURON - CHONDROITIN - KOMPLEX (HCK)

 • Zcela nová generace přípravku v intenzivní péči o pohybový aparát a jeho výživu
 • Bezkonkurenční a jedinečné složení účinných látek v přípravku
 • Vysoká koncentrace komponentů účinných látek vázaných do komplexu
 • Protizánětlivý účinek vedoucí k zastavení zánětu a utlumení bolesti
 • Kvalitativní doplnění kloubní tekutiny a posílení její funkčnosti
 • Zastavení degradace kloubní chrupavky a její následná obnova
 • Dlouhodobá působnost bez rizika z vedlejších účinků
 • Dermatologický efekt v působení na organizmus

2.) TONIKUM: " Včera pouze s injekcí, dnes jako tonikum ve formě doplňku výživy "

 • Příjemná chuť a vysoká vstřebatelnost
 • Výborná snášenlivost a šetrnost k trávicímu ústrojí
 • Rychlá absorpce k depozitním místům v organismu
 • Maximální komfort užívání - jediná denní dávka HCK
 • Bezpečnost při dlouhodobém užívání
 • Efekt energetického doplňku

 

Složení: Hyaluron-Chondroitin-Komplex (HCK)

 

Dávkování: HCK se vyrábí pouze z přírodních produktů. Jako doplněk výživy nahradí nedostatek kyseliny hyaluronové a chondroitin sulfátu v organizmu. Toho se dá jednoduše dosáhnout požitím před ranním krmením nebo spolu s krmením:

30ml denně pro všchny kategorie koní

20ml denně pro všechny kategorie pony, hříbat a mladých koní, a to po dobu minimálně 30 dnů nepřetržitě.

 

V případech starších zvířat s dlouhotrvajícími problémy s pohybem a zvětšené bolestivosti či výrazně namáhaných zvířat ve sportovním vytížením a s tímto spojeným vyšším zatížením a opotřebováním pohybového aparátu, se pro prvních deset dní doporučuje zvýšit dávkování na 50 ml (respektive 30 ml u pony).

Na základě výše uvedeného příjmu se jedná o doplňování zásoby chondroprotektivních látek v organizmu, v závislosti na stupni poškození kloubních tkání a na zatížení kloubu může uvedená saturace neboli doplňování depozit kyseliny hyalurenové a chondroitinu trvat různou dobu.

Samozřejmě se účinek neprojeví hned, neboť zásoba kyseliny hyaluronové a chondroitinu musí být nejprve dále doplněna. Již po druhém týdnu denního podávání můžeme pozorovat u zvířat začínající úlevu od bolesti - větší chuť do práce, zlepšenou pohyblivost, rychlejší uvolnění při opracování a větší ohebnost. Během následující doby se tato zlepšení stávají více a více zřejmými, s občasnými výkyvy v závislosti na počasí a namáhaní kloubů.

Obvykle na konci čtyřtýdenního podávání HCK je většina artritických bolestí či potíží snížena na lehce snesitelnou úroveň nebo úplně zmizí. V některých případech se ale v závislosti na jedincem nahromaděných požadavcích a na namáhání kloubů podávání HCK musí prodloužit na šest až osm týdnů, dokud není u zvířete dosaženo dostatečné úlevy od bolesti a tím zlepšení pohyblivosti.

Jakmile je pohyblivost do velké míry zlepšena a úleva od bolesti je znatelná, efekt pro jednotlivce potrvá bez užívání HCK různou dobu, obvykle tři až čtyři měsíce, především v závislosti na namáhání kloubů.

Jakmile se potíže zvířete opět začnou projevovat, doporučujeme denně užívat doplněk HCK po dobu dalších čtyř týdnů.

Pravidelným užíváním doplňku HCK v dobách potíží plus užívání s přestávkami, můžeme potlačit a zastavit bolestivost způsobenou artrózou a podstatně zvýšit pohyblivost, uvolnění a ohebnost pohybového aparátu všech sportovních a pracovních kategorií koní a pony.

 

Co je to Hyaluron-Chondroitin-Komplex (HCK) ?

Pro optimální ochranu chrupavky je nyní kyselina hyaluronová k dispozici ve vstřebatelné formě jako doplněk výživy v komplexu s chondroitin sulfátem jako Hyaluron-Chondroitin-Komplex, ve zkratce HCK.

Tyto dvě hlavní složky synoviální tekutiny působí synergisticky (součinně), tzn. že se navzájem podporují při ochraně a výživě chrupavčité tkáně. Komplex kyseliny hyaluronové a chondroitinu vykazuje mnohem účinnější vlastnosti než každá z těchto látek samostatně.

HCK - tento klinicky ověřený komplex účinných látek je nyní k dispozici jako tonikum, v tekuté, chutné a lehce vstřebatelné formě, takřka s okamžitou absorpcí a doplňováním depozitních míst v organizmu, čímž je zajištěna velmi rychlá účinnost.

Výhodou této formy výživy a jejího složení je maximální komfort v doplňování pouze v jediné denní dávce a dále výborná snášenlivost a šetrnost k sliznicím trávicího ústrojí, která podstatně méně zatěžuje organismus než prášek či tablety.

Nicméně, HCK ve formě doplňku stravy není lékem, ale nutričním posilujícím povzbuzujícím prostředkem - doplňkem krmiva, který nemá žádné známé vedlejší účinky. Po vstřebání jsou obě složky HCK rozvedeny mimo jiné do kloubů, kde podporují kvalitnější tvorbu synoviální tekutiny a do určité míry i ochranu chrupavky. Tímto je snížen, či dokonce zastaven postup degradace chrupavky kloubu, zlepšuje se jejich pohyblivost a artritická bolest zmizí nebo je výrazně menší.

 

Proč je Hyalutidin DC Aktiv tak účinný?

1. Kyselina hyaluronová - Základní stavební kámen "maziva" kloubů

Tato látka je důležitou součástí mnoha tkání: napíná kůži a pojivovou tkáň, udržuje pružnost chrupavky a promazává naše klouby. Kyselina hyaluronová je základní součástí synoviální (kloubní) tekutiny, "maziva" kloubů. Bez ní by naše klouby nemohly fungovat tak snadno, jak obvykle fungují. Navíc synoviální tekutina slouží jako poduška a jako zdroj živin pro buňky chrupavky, která se musí pravidelně obnovovat.

Dosud mohla být kyselina hyaluronová používána výhradně vstřikováním a to artikulárně (přímo do postiženého kloubu). Tento způsob však má některé známé nevýhody. Přímý vstřik injekcí do kloubu je bolestivý jako při každém zásahu do organizmu existuje nebezpečí, že s injekcí bude do sterilní kloubní dutiny zavlečen původce nemoci a tam spustí nebezpečnou kloubní infekci. Dále tento zákrok musí provádět veterinář lékař, což je náročné na čas i peníze.

Dříve nebylo perorální (ústní) doplňování kyseliny hyaluronové účinné, a to kvůli její velké molekulární váze, která do značné míry nedovolovala vstřebávání ve střevech a efektivní výživu tkání.

Proto vědci vyvinuli speciální postup úpravy hyaluronové kyseliny, díky němuž se tato látka z velké části ze střev vstřebává a je tak efektivně použita tam, kde je její nedostatek v organizmu. Zároveň jejím doplněním do pohybového aparátu stimuluje produkci endogenní kyseliny hyaluronové, má za následek normalizaci viskoelastických vlastností synoviální tekutiny a aktivuje procesy reparace tkáně na úrovni kloubní chrupavky. Kromě toho byly prokázány protizánětlivé a analgetické účinky. Tyto vlastnosti mají za následek zlepšení funkce kloubu a subjektivní i objektivní zlepšení příznaků, které onemocnění kloubu provázejí.

Dnes již tedy může být kyselina hyaluronová podávána jako "lehká váha" vázána v komplexe. V této formě může být přijímána zažívacím traktem spolu s denní dávkou krmiva, odváděna do krevního oběhu a dále rozdělována na depozitní místa, do všech tkání, včetně kůže, očí, kostí, srdečních chlopní, meziobratlových plotének a samozřejmě kloubů. Jednotlivá depozitní místa v organizmu (v tomto případě i kloubní tekutina) jsou znovu postupně saturované (doplněné) kyselinou hyaluronovou a to v takovém množství, které mnohonásobně převyšuje podíl v preparátech, jež do organizmu aplikujeme injektováním.

2. Chondroitin - Garant pružnosti tkáně

Dalším elementem komplexu HCK, nezbytná složka hmoty chrupavek a zároveň "magnetem na tekutiny" je mukopolysacharid Chondroitin (viz strukturální vzorec). Bioaktivní formou chondroitinu je chondroitinsulfát, díky svému silnému negativnímu náboji a efektivnímu vázání vody, která se nenechá stlačovat, zajišťuje pružnost chrupavky.

Protože chrupavčitá tkáň není protahována cévami, nedostává svou výživu krevním oběhem, nýbrž je zaopatřována kloubní tekutinou (synovia). Chondroitinsulfat se stará o to, že chrupavčitá tkáň bude průchodná pro potřebnou výživu chrupavčitých buněk. Pokud není k dispozici dostatek chondroitinu, vede to jednostranně k malému množství živin v chrupavce. Chrupavčité buňky vysychají, scvrkávají se a nakonec odumírají.

Stručně řečeno, nedostatek chondroitinu způsobuje degeneraci chrupavky a napomáhá vývinu a tvorbě artrózy. Dle doporučení EULAR vykazuje chondroitin středně silný až silný účinek na snížení bolesti a na zvýšení funkčnosti kloubu.

Rovněž je prokázáno, že účinnost Chondroitinu je závislá na dostatečné přítomnosti přirozené koncentrace kyseliny hyaluronové. Samostatně v podávaných přípravcích víceméně neúčinkuje, protože pouze za přítomnosti kyseliny hyaluronové dochází k aktivizaci chontrocitů, které jsou následně schopné metabolizovat chondroitin. Tento vzájemný poměr je v komplexu HCK ve vyváženém stavu.

Vitamín E - Nejen přirozený "elixír mládí.

Mimo jeho zařazení mezi význačné antioxidanty, se vitamín E v organismu spolupodílí na obnově a podpoře pohybového aparátu a to především při růstu svalové tkáně, dále v urychlení hojení a rekonvalescenci po úrazech a operacích a rovněž ve zvyšování schopnosti organizmu v odbourávání škodlivin - detoxikace. Také je nazýván jako přirozený "omlazovač" organizmu. Nejde ani tak o proces omlazování jako spíše o zpomalení rozvoje změn souvisejících se stárnutím.

 

   
   

Doplňkové parametry

Kategorie: Kloubní výživa pro koně
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 1 kg
5
33x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 2.5.2024
Je to velmi užitečná látka na podporu výživy kloubů. Za mně super.
5
BS Avatar autora | 27.9.2023
jsem spokojena,psovi prospívá a já užívám s nim a cítím se lépe.
5
SK Avatar autora | 30.8.2023
Super kvalita.
5
Avatar autora | 15.8.2023
Koňovi to moc chutná, ale ještě je brzy na hodnocení, jestli to pomáhá. Věřím, že ano. Alespoň mám dobrý pocit, že pro moji dvacetiletou kamarádku něco dělám. Ochutnala jsem taky je to sladké a dobré
5
RC Avatar autora | 9.5.2023
Maximální spokojenost, užívám dlouhodobě .
5
Avatar autora | 9.5.2023
Hyalutidin je velmi dobrý produkt. Jeho účinek je daný věkem a stupněm opotřebení chrupavek. Čím starší tím je regenerace pomalejši. Produkt ale funguje i za těchto okolností.
5
S Avatar autora | 7.3.2023
Perfektní, díky tomuto přípravku mohu chodit, nejsou potřeba žádné operace ani injekce. Užívání se mi osvědčilo cca půl odměrky ráno nalačno rozmíchat do kolagenu od Eccevita - asi do 4-5deci - lepší více vody aby se vše dobře rozpustilo, Hyalutidin přidávám až nakonec.
5
Avatar autora | 2.2.2023
Přípravek beru 14 dní a zatím velmi dobré
5
PP Avatar autora | 24.10.2022
Nejlepší přípravek na klouby. Zabírá velmi rychle a ulevuje od bolesti.
5
MB Avatar autora | 29.8.2022
spokojenost
5
JZ Avatar autora | 17.6.2022
Spokojen
5
JU Avatar autora | 7.6.2022
Účinkuje dlouhodobě.
5
H Avatar autora | 19.5.2022
super
5
BK Avatar autora | 7.2.2022
Velmi spokojen.
5
J Avatar autora | 15.12.2021
Naprostá spokojenost.
5
IR Avatar autora | 8.12.2021
Spokojena
5
GG Avatar autora | 14.9.2021
Užívám už delší dobu. ????
5
ZB Avatar autora | 2.8.2021
Ještě je brzy hodnotit ,užívám to krátce,ale věřím že to pomůže mě i mýmu pejskovi.
5
PM Avatar autora | 7.7.2021
Ano jsem spokojená, užíváme ho s mužem už po několikáté a opravdu funguje.
5
IN Avatar autora | 9.3.2021
Nemám připomínky
5
CD Avatar autora | 16.11.2020
Ano, je to nejlepší produkt na trhu ,který opravdu funguje. Užívám ho já sama.
5
MK Avatar autora | 25.8.2020
Ano jsem spokojena.
5
LB Avatar autora | 11.5.2020
Kamarádka říkala - pomůže ti, ale jen , když potíže jsou od artrózy (koně nemám, ale užívala jsem přípravek sama). Po dvou měsících kolena přestala bolet úplně. Nadále - čtvrtý měsíc beru ob den půl čajové lžičky jako udržovací dávku. Dnes mě dál bolí to co je způsobené revmatickou nemocí, ale na kolena Hyalutidin pomohl na 100 procent. Super!
5
F Avatar autora | 20.1.2020
Doporučuji všem kdo má nějké problémi s klouby nebo šlachami-produkt nás uchránil před operací a používáme ho pár let-a už zase skáčeme přes kaluže.
5
Avatar autora | 13.12.2019
zcela, kupuji ho už třetím rokem
5
JB Avatar autora | 28.7.2019
Jsem s produktem velice spokojen, mohu jen doporucit
5
K Avatar autora | 2.7.2019
S produktem jsem velmi spokojena již dva roky.
5
K Avatar autora | 1.7.2019
S produktem jsem velmi spokojena již dva roky.
5
KH Avatar autora | 2.4.2019
Velmi spokojen
5
BR Avatar autora | 26.3.2019
Zatím nevím, začali jsme užívat.
5
MM Avatar autora | 21.2.2019
5 hvězdiček
5
AK Avatar autora | 21.2.2019
Dobrý den, na hodnocení je příliš brzy.Produkt užíváme teprve 3 týdny,ale nákup proběhl velmi dobře a hlavně rychle. Doporučuji všem a dávám 1 s hvězdičkou. S pozdravem Anna Krištofová.
5
PK Avatar autora | 17.11.2018
s produktem jsem velmi spokojen
Nevyplňujte toto pole:
23.8.2012 12:43
vynikající a bezkonkurenčně účinný přípravek!!! Vyzkoušeli jsme různé přípravky, výsledek nulový nebo velmi krátkodobý. Mohu doporučit všem!
Odpovědět

Podobné produkty

profi 1
Tip
Doprava zdarma
1 050 Kč

Kloubní výživa pro psy a kočky Hyalutidin DC vyrobena pomocí bakteriálních kultur zajišťující její maximální vstřebatelnost do kloubů, postaví vašeho psa i kočku opět na nohy....

Kód: 2427
profi 4
Tip
Doprava zdarma
3 632 Kč

Kloubní přípravek pro lidi s nejvyšší možnou koncentrací lehce vstřebatelné formy kyseliny hyaluronové. Výrazně pomáhá při artróze. Při doporučeném dávkování 30ml denně, vydrží...

Kód: 24052