Dog trace d-fence 101 elektronický neviditelný plot

Elektronický neviditelný plot d-fence vám umožní velmi snadno a rychle vymezit hranice prostoru, ve kterém se může váš pes svobodně a bezpečně pohybovat. Balení obsahuje 100 m drátu o průřezu 0,75 mm2. S průměrem drátu 0,75 mm2 lze vytvořit okruh o max. délce 400 m. Pomocí kompletu neviditelného plotu d-fence 101 vytvoříte instalaci až do délky 1200 m. Větší okruh vyžaduje silnější anténní drát.

Dostupnost 3 dny
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Kód: 11487
4 400 Kč 3 636 Kč bez DPH
Dog trace d-fence 101 elektronický neviditelný plot
Dog trace d-fence 101 elektronický neviditelný plot
Doprava zdarma

Součástí balení neviditelného plotu Dog Trace d-fence 101 je vysílací generátor (typ 1001), obojek a 100 m anténního drátu o průřezu 0,75 mm2. S touto sadou můžete ohraničit pozemek s obvodem 100 m a při zakoupení dalších anténních drátů až 400 m. Větší okruh vyžaduje silnější průřez anténního drátu.

Máte doma tuláka, který nedbá vašich protestů a rád cestuje po blízkém i vzdáleném okolí vašeho domu? Nebo zahradníka s oblibou hospodařícího na vašich záhonech, či plavce milujícího koupání ve vašem bazénu? Bojíte se, že váš mazlíček způsobí dopravní nehodu nebo se stane její obětí?

Elektronický neviditelný plot Dog Trace d-fence je moderní vysoce efektivní systém umožňující jednoduše a rychle vymezit hranice prostoru, ve kterém se může váš pes svobodně pohybovat. Tento systém nabízí ideální řešení v případech, kdy váš pes nerespektuje stávající plot a neustále utíká z vašeho pozemku, nebo pokud potřebujete ohraničit oblasti uvnitř vašeho pozemku a nechcete, aby do nich měl váš pes přístup, například dětské pískoviště, zahradní bazén, okrasné záhony atd. Celé zařízení lze také velice snadno nainstalovat i v místech, kde klasický plot není možné použít. Nově s funkcí ISIT. Kvalitní český výrobek.

 

Vhodný průřez drátu dle obvodu pozemku:

Průřez drátu / délka okruhu
0,75 mm2       do 400 m
1 mm2            400-600 m
1,5 mm2         600-900 m    

2,5 mm2         900-1200 m

 

Elektronický neviditelný plot DOGtrace™ d-fence, tvořený vysílacím generátorem, anténním drátem a obojkem, vám pomůže omezit rozběh vašeho psa, vytvořit “zakázané zóny”, aniž by pes přišel o svobodu pohybu. Aktivuje se samočinně při přiblížení psa k této zóně. Režim práce, t.j. vzdálenost od hranice zóny a způsob korekce, je možné jednoduchým způsobem nastavit. Korekcí se rozumí zvukový signál nebo elektrický impuls. Elektronické systémy generátoru a obojku využívají moderní technologii na bázi jednočipových mikroprocesorů. Zařízení je vhodné pro jakýkoliv typ terénu, lze jej velmi snadno nainstalovat pomocí běžného nářadí. Díky ergonomickému designu a nízké hmotnosti obojku je možné jej použít i pro rasy psů s malým vzrůstem. Obojek je kompaktní a voděodolný. Počet psů, vybavených obojky v rámci jednoho vysílacího generátoru, není omezen. Aby systém neviditelného plotu fungoval, musí být drát připojen k vysílači a tvořit nepřerušenou smyčku drátu. Od vysílače rozvinete drát kolem vašeho pozemku. Drát může být umístěn na zemi, mělce zakopán (max. 10 cm hluboko) nebo připevněn na stávající plot nebo zeď (v tomto případě max. do výšky 30 cm nad zemí).

Jestliže chcete, aby pes mohl volně procházet určitým místem na vašem pozemku, kterým musíte vést drát, navinete odchozí drát kolem příchozího - zkroucení vodičů kolem sebe způsobuje vyrušení emitovaných vln a pes se může tímto místem volně pohybovat.

Funkce ISIT:

Tato jedinečná, patentem chráněná funkce umožňuje detekova intenzitu rušivých signálů v místech, kde plánujete instalovat anténní drát a zamezit tak již dopředu možným problémům se správnou funkcí zařízení d-fence. Při navolení přijímače do uvedeného módu se v případě výskytu rušivých signálů přijímač červěně rozbliká. Čím rychleji přijímač bliká, tím větší je na daném místě intenzita rušivých signálů. Při trvalém svícení je intenzita rušivého signálu maximální. V místech výskytu rušivého signálu nedoporučujeme vést anténní drát, protože může výrazně ovlivnit spránou funkci zařízení.

Výhody neviditelného plotu d-fence:
- velmi snadná a rychlá instalace (plot může být funkční během 1 hodiny!)
- levná a velmi variabilní varianta oplocení pozemku - v případě potřeby můžete během chvilky změnit oplocení dle aktuálních požadavků (ohraničení bazénu, záhonků, skalky, vchodových dveří do domu,…)
- plot je „neviditelný“, tzn. že vám neruší výhled do okolí, ani vám esteticky nenaruší zahradu
- může pouze vylepšit stávající plot, který pejsek přesto překonává (přeskakuje, podhrabuje, rozkousává…)

- ve vámi vymezeném prostoru pak můžete držet libovolný počet psů, váš pejsek se pouze naučí, kam smí jít a kde je to již pro něho zakázané a může mít volnost po celé vaší zahradě.

Princip činnosti:
V pohotovostním režimu zařízení čeká na přiblížení psa ke hranici zakázané zóny (tvořené izolovaným drátem jako anténou), která je rozdělena do dvou pásem.
Překoná-li pes hranici prvního (výstražného) pásma, obojek začne vydávat zvukové signály.
Nereaguje-li pes na zvukové varování a překročí-li hranici druhého (korekčního) pásma, zařízení připojí ke zvukovým signálům korekční impuls.
Po návratu psa ze zakázaného pásma se systém přepne do pohotovostního režimu.
Šířku obou pásem je možné nastavit v definovaných mezích.
Pes se rychle naučí pohybovat pouze ve vymezeném prostoru.
Pro zvýšení účinnosti je možné označit vymezený prostor terčíky.
Počet psů s obojkem není omezen.
Anténa (smyčka izolovaného drátu) je napájena vysílacím generátorem a nesmí být nikde přerušena.

Napětí v anténě nepřekračuje 12 V, nehrozí tudíž žádné nebezpečí i při eventuelním přerušení vodiče.

Charakteristika:


Vysílací generátor:
- první pásmo (výstražné): plynule nastavitelné v rozmezí 0,4 až 5 metrů
- druhé pásmo (korekční): nastavitelné skokově v rozmezí 0,3 až 1,6 metru
- drát: jednoduchý izolovaný 0,75 až 1,5 mm2, délka max. 1200 metrů
- napájení: adaptér 230 V / 50 Hz, 15 V / 100 mA
- ohraničená plocha: až devět hektarů

- rozměry (d x š x v): 150 x 120 x 40 mm

Obojek:
- rozměry: 34 x 40 x 62 mm
- hmotnost: 65 gramů (krabička, baterie)
- napájení: 3V lithiová baterie CR2
- životnost baterie: 6 měsíců v pohotovostním režimu
- nastavitelný obvod krku: 20 až 70 centimetrů
- vodotěsný, spolehlivý v každém režimu
- intenzitu korekčního impulsu je možno nastavit na obojku v osmi úrovních

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektronické neviditelné ploty
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: