Betaglukan na podporu imunity Nutrimix 500g

Betaglukan Nutrimix na posílení imunity u psů, koček, hospodářských zvířat. Beta-glukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid, schopný podporovat obranné reakce organismu proti baktériím, virům a parazitárním chorobám.  Imunomodulační účinky glukanů byly testovány na širokém spektru zvířat a dosud nebyl nalezen druh, u kterého by beta-glukany neprokázaly svoji účinnost.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024
Kód: 1330360635
393 Kč 351 Kč bez DPH
Betaglukan na podporu imunity Nutrimix 500g

Betaglukan na podporu imunity od společnosti Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o. NutriMix Betaglukan přestavuje přírodní zdroj β-1,3/1,6 – glukanů z buněčných stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiaeJedná se o doplňkové krmivo pro hospodářská a zájmová  zvířata a druhy chované v zoologických zahradách. Beta-glukany jsou doplněny nosičem na bázi glukózy, takže produkt je dokonale rozpustný.

Beta-glukan je unikátní přírodní komplexní polysacharid,  schopný podporovat obranné reakce organismu proti baktériím, virům a parazitárním chorobám.

Beta-glukany podporují nespecifickou imunitu organismu aktivací makrofágů, na kterého se naváží přes jeho beta-glukanový receptor. Makrofág reaguje na přítomnost beta-glukanu jako na infekční podnět, ale bez nepříznivých příznaků, které doprovázejí onemocnění (horečka, zánět, nechutenství nebo snížení růstu popř. užitkovosti). Imunomodulační účinky glukanů byly testovány na širokém spektru zvířat a dosud nebyl nalezen druh, u kterého by beta-glukany neprokázaly svoji účinnost.

Betaglukany zvyšují v jejich těle počet bílých krvinek (makrofágů), které chrání organismus před choroboplodnými zárodky procesem zvaný fagocytóza. Je vhodný pro všechny druhy zvířat, především s vysokou užitkovostí, mláďata a zvířata v rekonvalescenci.

NutriMix Betaglukan lze používat dlouhodobě - preventivní dávka nebo při očekávaném zvýšení infekčního tlaku nebo možném snížení imunitní úrovně - podpůrná dávka (změna klimatu, přesuny zvířat, transport, vakcinace atd.).

NutriMix Betaglukan se zamíchá přímo do krmiva nebo pitné vody, popř. mléka či mléčné náhražky. Při aplikaci do pitné vody se denní dávka nejdříve rozpustí v menším množství vody v poměru cca 1:10 a dále se tento roztok přidává do napáječek nebo zásobníku.

 

DÁVKOVÁNÍ:

Všechny druhy zvířat

  • preventivní dávka 0,015 g/kg ž. hm. (0,015 g přípravku obsahuje 1,5 mg beta-glukanu);
  • podpůrná dávka 0,03 – 0,045 g/kg ž. hm. (0,03 – 0,045 g přípravku obsahuje 3 – 4,5 mg beta-glukanu). Např. pro 30kg pes 1,35g

(Zarovnaná čajová lžička obsahuje cca 1,5 g)

 

SLOŽENÍ

Buňky stěn kvasinek Saccharomyces cerevisiae, nosič – podíl glukózy min. 90 %.

Při zvýšeném infekčním tlaku je možné dávkování zdvojnásobit.

 

 

 

 

 


 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Podpora imunity
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.5 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KM Avatar autora | 23.12.2022
Vynikající, doporučuji

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Plerasan V sirup 120ml
340 Kč

Plerasan V sirup - Veterinární přípravek pro posílení imunity a vitalitu zvířat s klinicky ověřenými účinky. Obsahuje účinnou látku beta-(1,3/1,6)-D-glukan pleuran, která...

Kód: 1329227534
Betaglukan sirup pro zvířata 200ml
258 Kč

Betaglukan pro posílení imunity. Betaglukany zvyšují v těle počet bílých krvinek, které chrání organismus před choroboplodnými zárodky, proti virům, parazitům, bakteriím a...

Kód: 1330360264