CALMEX Dog 10tbl

CALMEX® jsou vysoce chutné tablety obsahující jedinečnou směs nutraceutických složek, které pomáhají psům trpícím akutním nebo chronickým stresem a úzkostí.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Kód: 78925
330 Kč 295 Kč bez DPH
CALMEX Dog 10tbl

CALMEX® je jedinečný zklidňující nutriční doplněk, který pomáhá zvládat stres u psů.

Stres a úzkost se mohou projevovat různými způsoby. Pro zajištění dlouhodobých pozitivních výsledků je nezbytný multimodální přístup zahrnující různé behaviorální techniky a úpravu prostředí. Psi mohou zažívat akutní i chronické stresy a existuje mnoho situací, ve kterých jim mohou uklidňující přípravky pomoci vyrovnat se se stresem.

Indikace:

- Citlivost na hluk

- Úzkost z odloučení

- Návštěva u veterináře

- Stříhání

- Pooperační stavy

- Cestování

- Pobyt v psím hotelu, útulku

- Při výcviku

- Změny prostředí

 

Příznaky strachu nebo úzkosti u psů

 Strach nebo úzkost u psů se může projevovat různými způsoby a může být velmi individuální:

- Chvění a třes

- Štěkání

- Schovávání se

- Snaha o útěk

- Vykonávání potřeby v domě

- Rychlé dýchání

- Celkový neklid

- Destruktivní chování

- Abnormální olizování

 

CALMEX® jsou vysoce chutné tablety obsahující jedinečnou směs nutraceutických složek, které pomáhají psům trpícím akutním nebo chronickým stresem a úzkostí.

Aktivní nutraceutické složky: L-tryptofan, Rhodiola rosea, Lecitin (zdroj fosfatidylserinu), Passiflora incarnata, Niacinamid, Vitamin B1, Vitamin B6

 

Lecitin (zdroj fosfatidylserinu)

Obsahuje hlavní mozkový fosfolipid, který se podílí na produkci a uvolňování neurotransmiterů a tím zvyšuje signalizaci nervových buněk. Bylo prokázáno, že  fosfatidylserin normalizuje hypotalamo-hypofýzo-adrenální  reakci na stres.

Rhodiola rosea

Rostlinný adaptogen, který pomáhá organismu reagovat na změny prostředí a má ochranný účinek proti stresu. R. rosea má dva klíčové účinky: reguluje uvolňování kortizolu a ovlivňuje hladiny neurotransmiterů prostřednictvím inhibice monoaminooxidázy A.

L-tryptofan

Aminokyselinový prekurzor serotoninu. Regulace serotoninu může snížit úzkost a stres, protože hraje roli v mnoha fyziologických funkcích. Bylo zjištěno, že suplementace u psů snižuje příznaky úzkosti.

Passiflora incarnata

Rostlina se zklidňujícími účinky díky působení na GABA receptory 10. GABA působí jako hlavní inhibiční neurotransmiter 11 a tato interakce může pomoci při zvládání úzkosti.

B - vitamíny (B1, B3, B6)

Tyto vitamíny se podílejí na syntéze klíčových neurotransmiterů a mohou snižovat reakci kortizolu na stres.

 

 

Dávkování

Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být CALMEX® podáván tři dny před stresovou událostí. V případě potřeby lze 30-60 minut před akutním stresem podat dvojnásobné doporučené množství.

CALMEX® je velmi chutný a může být podáván s jídlem i bez něj. CALMEX® je dodáván v blistrech v krabičkách po 10 nebo 60 tabletách.

Hmotnost (kg)    Denní dávka

<10                        1 tbl

11-20                    2 tbl              

21-30                    3 tbl

31-40                    4 tbl

>40                        5 tbl

 

KAŽDÁ TABLETA OBSAHUJE:

L-tryptofan                                     120 mg   

Rozchodnice růžová                       50 mg  

Lecitin                                               45 mg     

Mučenka pletní                               40 mg

Niacinamid                                       3,0 mg

Vitamin B1                                       0,3 mg

Vitamin B6                                       0,3 mg

 

Randomizovaná, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie hodnotící účinek nutraceutických tablet při zvládání stresu u psů.

Psi s anamnézou stresového chování (n=52) byli přijati předním behaviorálním referenčním centrem (Company of Animals, Surrey, UK) do randomizované dvojitě zaslepené, placebem kontrolované studie. Během zkušebního období nebyly zavedeny žádné nové techniky behaviorálního výcviku. CALMEX® nebo placebo byly podávány denně po dobu 14 dn.

Majitelé vybrali až tři různé stresory relevantní pro jejich psa a identifikovali odpovídající stresové chování. Celkem bylo ve studii hodnoceno 26 stresových chování a u každého chování byla majitelem označena pozorovaná frekvence*. Skóre závažnosti stresu (SSS) pro každý stresor se pak vypočítalo sečtením všech 26 frekvencí chování.

Ve skupině užívající CALMEX® došlo k významnému snížení průměrného skóre závažnosti stresu ve 14. den (p=0,004), zatímco ve skupině užívající placebo nebyl zaznamenán žádný významný rozdíl. Reakce na stres ve 14. den byly ve skupině CALMEX® méně variabilní než u placeba, přičemž více než dvojnásobek psů ve skupině CALMEX® vykazoval ve 14. den nižší skóre stresu než v den 0. Při zkoumání jednotlivých stresorů byl zjištěn významný rozdíl mezi skupinami CALMEX® a placebo v případě reakce na hlasitý hluk (p=0,004), přičemž ve skupině CALMEX® došlo k významnému snížení SSS o 34 % (p=0,003) a v placebo skupině k nevýznamnému zvýšení o 8 %.

Výsledky této studie ukázaly, že CALMEX® lze použít ke zvládání stresu u psů zejména pokud je spojen s citlivostí na hluk a proto může být vhodným zklidňujícím doplňkem u domácích zvířat.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Zklidnění psa pomocí přípravků proti stresu
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Calmex Cat
575 Kč

CALMEX® pro kočky obsahuje jedinečnou směs nutraceutických složek, které kočkám pomáhají zvládat prožívající akutní nebo chronický stres. CALMEX® PRO KOČKY je k dispozici ve...

Kód: 78924
Aktivait ML
1 650 Kč

AKTIVAIT® pomáhá podporovat zdraví a funkci mozku u stárnoucích psů a koček ohrožených zhoršujícím se kognitivním zdravím. AKTIVAIT® obsahuje jedinečnou směs antioxidantů a...

Kód: 78920
Aktivait SB
1 150 Kč

AKTIVAIT® pomáhá podporovat zdraví a funkci mozku u stárnoucích psů a koček ohrožených zhoršujícím se kognitivním zdravím. AKTIVAIT® obsahuje jedinečnou směs antioxidantů a...

Kód: 78919