SkinMed Ophtal 60 ml

SkinMed® Ophtal je superoxidovaný, pH neutrální roztok s extraktem z borůvek. Slouží k výplachu svědivých a podrážděných očí a k čištění očního okolí od nečistot a prachu. V místě aplikace přispívá k snížení zátěže způsobené škodlivými mikroorganismy. Potlačuje projevy tzv. „suchého oka“. Extrakt z borůvek zklidňuje podrážděné oči, zvyšuje ostrost zraku a podporuje tvorbu kolagenu v oku.

 

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Kód: 74191
260 Kč 215 Kč bez DPH
SkinMed Ophtal 60 ml

Roztok pro výplach očí a okolí.
Veterinární přípravek pro vyplachování a čištění svědivých a podrážděných očí, očního okolí a povrchových ran oka s extraktem z borůvek.


Charakteristika: SkinMed® Ophtal je superoxidovaný, pH neutrální roztok s extraktem z borůvek. Slouží k výplachu svědivých a podrážděných očí a  k čištění očního okolí od nečistot a prachu. V místě aplikace přispívá k snížení zátěže způsobené škodlivými mikroorganismy. Potlačuje projevy tzv. „suchého oka“. Extrakt z borůvek zklidňuje podrážděné oči, zvyšuje ostrost zraku a podporuje tvorbu kolagenu v oku. Přípravek je bezpečný pro použití u všech druhů zvířat. Aplikace je bezbolestná, neštípe a nedráždí. Neobsahuje alkohol, steroidy ani antibiotika.


Užití: SkinMed® Ophtal se aplikuje jako výplach oka a očního okolí, oplach ran oka či jako čistící roztok oka a očního okolí, při slzení oka. V místě aplikace přispívá k snížení zátěže způsobené škodlivými mikroorganismy – takže je vhodný i při zánětech spojivek nebo rohovky.


Složení: 99% Superoxidovaný roztok pH 7,2 (voda, kyselina chlorná, chlornan sodný, chlordioxid, chlorid sodný, peroxid vodíku, ozón), 1% Borůvkový extrakt.


Pokyny pro první pomoc:
Při styku s kůží: není dráždivý, pouze u jedinců velmi citlivých na chlor se může objevit slabé podráždění, které po krátkém čase vymizí.
Při zasažení očí: není dráždivý, u velmi citlivých jedinců při podráždění vymývat oči tekoucí vodou.
Při požití: v případě požití množství menšího než 1 dcl přípravku nejsou potřebná žádná opatření, vhodné je vypít sklenici vody.


Návod na použití: Přípravek SkinMed® Ophtal aplikujte jako neředěný roztok.Roztok můžete používat dle potřeby. Aplikujte vždy 1-2 kapky do každého oka 3-4krát denně. Pro důkladnější vyčištění navlhčete přípravkem vatu nebo gázu a místo vyčistěte. Roztok není třeba oplachovat. Pro výplach lze použít větší množství objemu.


Manipulace a skladování: Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Dlouhodobě skladujte v původních obalech mimo dohled a dosah dětí, v chladu a  temnu. Krátkodobě (při používání) možno skladovat maximálně do teploty 30°C. Neskladujte na slunci a v blízkosti zdrojů tepla. Chraňte před mrazem. Malé množství přípravku je možné zneškodnit naředěním vodou (1:10) a spláchnutím do běžné odpadové kanalizace. Přípravek je čirá kapalina se slabým zápachem chloru. Prázdné obaly po vypláchnutí vodou mohou být odstraňovány společně s komunálním odpadem. Při náhodném požití v případě nevolnosti vyhledejte lékařskou pomoc.


Upozornění: Nepoužívejte při přecitlivělosti zvířete na složky přípravku. Přípravek není náhradou veterinární péče a léčiv doporučených veterinárním lékařem. Přípravek by se neměl dostat do styku s kyselinami (riziko úniku malého množství plynného chloru). Pouze pro zvířata.


Doba použitelnosti: 12 měsíců, spotřebujte do 6 měsíců po prvním otevření balení.
Skladovat v rozmezí teplot 5°C - 30°C.

Objem: 50 ml, 60 ml, 130 ml a 150 ml – lahvička s kapátkem.


Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o uši a oči
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.06 kg
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MV Avatar autora | 28.7.2023
pomaha psikovi
5
VM Avatar autora | 19.6.2023
Super výrobek,pomáhá při slzení oči u pejska
5
V Avatar autora | 29.4.2023
Super, vyhovuje i k dlouhodobému použití.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

traumapet ophtal ag 10ml
215 Kč

TraumaPet ophtal Ag - oční kapky s koloidním stříbrem. Pro podporu hojení zánětlivých onemocnění oka a očního víčka bakteriálního a kvasinkového původu.

Kód: 57970
ocni kapky micromed s ionty stribra 10 ml
239 Kč

Antibakteriální oční kapky Micromed Diferon s obsahem koloidního stříbra jsou určené pro denní péči o oči zvířat.

Kód: 45253
dezacin kvapky
161 Kč

Dezacin V podporuje léčbu při poraněních a zánětech oka a jeho okolí.

Kód: 47764
čistič oční
112 Kč

Jedinečný čistič usazených nečistot (ospalků) a očního okolí pro psy vhodný pro pravidelné čištění. Složení odpovídá nejnovějším poznatkům fytofarmacie. Bylinný koncentrát s...

Kód: 10628