Veterinol - léčba ran a dezinfekce která neštípe

Veterinol je veterinární přípravek, který je určen k dezinfekci a ošetření různých druhů ran a kožních problémů u zvířat. Význačně se vyznačuje svou schopností eliminovat různé pachy a je široce používán ve veterinární praxi.

VETERINOL při aplikaci nepálí, nebolí a zvířata ho velmi dobře snášejí. Nevadí jim mírně slaná chuť ani slabý zápach chloru. Velmi dobře ho přijímají ve vodě, stejně jako při samotné aplikaci na citlivá a bolavá místa (kůže, sliznice, oči, uši).

U některých zvířat je možné pozorovat nepohodlí při aplikaci spreje, a to kvůli zvukovému vnímání, které sprej vytváří. V takovém případě je možné aplikaci provádět formou oplachování pomocí stříkačky, nebo v kombinaci s namočenou gázou.

VETERINOL nepoškozuje zdravé tkáně, není toxický a ani nedráždí oči, uši, dýchací cesty, kůži a sliznice zvířat, stejně jako u lidí, kteří je ošetřují. VETERINOL je bezpečný při opakovaném použití u březích a kojících zvířat, stejně jako u zvířat určených pro lidskou spotřebu. VETERINOL není škodlivý pro laktující či březí samice.

Jak VETERINOL funguje

Účinnou látkou VETERINOLU je kyslík a kyselina chlorová. Kyselina chlorová je jednou z hlavních složek, kterou imunitní systém zvířat využívá k likvidaci patogenů (bakterie, viry, kvasinky, plísně a další).

Bílé krvinky (především neutrofilní granulocyty) normálně produkují dostatečné množství kyseliny chlorové, která má schopnost pronikat hluboko do tělních tkání, kde v kontaktu s patogeny je zneškodní. Během procesu likvidace patogenů uvolňuje kyselina chlorová biologicky aktivní kyslík, který je chemicky ničí oxidací.

Použití

Veterinol je vhodný nejen pro ošetření zraněných a nemocných zvířat, ale také pro použití na oplachování mís, hraček, postrojů a obydlí zvířat, jako jsou klece, akvária a terária. Dále je vhodný pro dezinfekci nástrojů a vybavení v salónech, zvířecích obchodech a veterinárních ambulancích. Veterinol nejen dezinfikuje a ošetřuje, ale také účinně eliminuje různé pachy.

Produkt je bezpečný i pro gravidní a laktující zvířata, stejně jako pro zvířata určená pro lidskou spotřebu. Je také vhodný pro výstavní a soutěžní zvířata.

Aplikace

Veterinol je možné aplikovat postřikem, umýváním, vyplachováním, vetíráním v případě gelu, jakož i pomocí obkladů. Rány, hlavně ty infikované, je potřeba ošetřovat několikrát za den (minimálně 3-4x denně). Doporučujeme rány vyplachovat postřikem, protože pod tlakem roztoku dochází k odstranění odumřelých buněk a nečistot z rány. Následně je vhodné aplikovat gázové čtverečky namočené v roztoku Veterinolu, nebo Veterinol gel, který udrží ránu čistou, vlhkou a zabrání možné kontaminaci z okolí.

Vedlejší účinky

U chronických a těžce infikovaných ran a abscesů může dojít k exacerbaci léčebného procesu, po kterém následuje zmírnění zánětlivé reakce a celkové výrazné zlepšení vzhledu rány. Veterinol při aplikaci nepálí, nebolí a zvířata ho velmi dobře snášejí. Nelze u nich pozorovat žádné nepříjemnosti spojené s mírně slanou chutí nebo slabým zápachem chloru. Zvířata ho velmi dobře přijímají ve vodě, stejně jako při samotné aplikaci na citlivá a bolestivá místa, jako jsou kůže, sliznice, oči a uši. U některých zvířat může být nepříjemný zvuk aplikace spreje, v takovém případě je možné aplikovat pomocí laváže pomocí injekční stříkačky nebo v kombinaci s namočenou gázou.

Možnosti využití

Veterinol je dostupný na trhu ve formě roztoku (sprej, tekutina) a ve formě gelu. Jeho využití je široké a může být použit jako irigační roztok na vyplachování nečistot a odumřelých buněk z rány, a to současně s odstraněním nežádoucích patogenů, jakož i k vytvoření vlhkého prostředí pomocí kombinace gelu a obvazových materiálů. Veterinol lze použít na:

 • drobné rány, eroze a odřeniny
 • rány různého původu (kousnutí, tržné rány, bodné rány atd.)
 • dermatitidy různého původu
 • chronické a nehojící se rány
 • infikované rány, abscesy
 • popáleniny (všechny stupně)
 • ošetření hniloby kopýt a drápů
 • dezinfekci pupočního pahýlu
 • dezinfekci oblasti před injekční aplikací
 • dezinfekci kůže před chirurgickým zákrokem
 • ošetření uší, očí a ústní dutiny
 • a mnoho dalších aplikací

VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a neškodlivý prostředek v podobě roztoku nebo gelu, který se používá k čištění, zvlhčování a léčbě akutních a chronických ran, abscesů, popálenin a odřenin u všech druhů zvířat. Snižuje mikrobiální zátěž ran a pomáhá vytvářet vlhké prostředí v raně, což umožňuje tělu rozvinout vlastní hojící proces.

Podmínky skladování

Veterinol roztok a gel je potřeba skladovat v suchu a při teplotě od 5 do 30 °C.