Kloubní onemocnění u psů malých plemen: Jak rozpoznat příznaky a podporovat zdraví jejich kloubů

Kloubní onemocnění mohou postihnout psy jakéhokoli plemene nebo velikosti, ale psi malých plemen jsou zvlášť náchylní k některým specifickým problémům. V tomto článku se zaměříme na kloubní onemocnění, která postihují psi malých plemen, a jak podporovat zdraví jejich kloubů.

 

Běžná kloubní onemocnění u psů malých plemen

 1. Luxace čéšky (patelární luxace) - Jedná se o častý problém u malých plemen, kdy se čéška (kost patelly) posouvá ze svého normálního místa v kloubní drážce stehenní kosti. To může způsobit bolest, ochablost a neschopnost chůze.

 2. Legg-Calvé-Perthesův syndrom - Toto onemocnění zahrnuje nekrózu hlavy kyčelní kosti, což může vést k bolesti, kulhání a zánětu kloubů. Tento stav postihuje především malá plemena psů.

 3. Dysplazie kyčelního kloubu - Toto onemocnění se často vyskytuje u větších plemen psů, ale může také postihnout malá plemena. Jedná se o abnormální vývoj kyčelního kloubu, který může vést k bolesti, kulhání a omezené pohyblivosti.

 

Synoquin jako doporučení pro podporu zdraví kloubů

Synoquin je doplněk stravy určený pro psy, který obsahuje kombinaci klíčových složek pro podporu zdraví kloubů:

 1. Glukosamin: Podporuje tvorbu nové chrupavky a zlepšuje kloubní pohyblivost.

 2. Chondroitin sulfát: Udržuje elasticitu a tlumící schopnosti chrupavky a zpomaluje degenerativní procesy v kloubech.

 3. DEXAHAN: Krilový olej je zdrojem omega 3 esenciálních mastných kyselin (Ω3 EFA) EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová). EPA a DHA jsou ve stravě psů a koček potřebné každý den, protože mají vliv na základní tělesné funkce.  Řada studií u lidí i zvířat prokázala přínos Ω3 EFA při léčbě různých onemocnění, zejména osteoartrózy (Zdroj: 1 Comblain 2015, 2 Mehler 2016, 3 Suzuki 2016). Má protizánětlivé, analgetické, antioxidační, anabolické, anti-katabolické účinky.

 4. Zinek: antioxidant s katabolickými účinky

 5. Vitamín C: antioxidant s katabolickými účinky

 

Synoquin může být užitečný pro psy s kloubními problémy jako je luxace čéšky, Legg-Calvé-Perthesův syndrom nebo dysplazie kyčelního kloubu, osteoartrźa... Tento doplněk stravy pomáhá posilovat klouby a chrupavky, čímž může snížit bolest a zlepšit pohyblivost postižených psů.

 

Synoquin pro psy malých plemen

- snadlo se dávkuje, jelikož je tato kloubní výživa vyráběna ve třech velikostech a přizpůsobena velikosti plemene

- je chutný a můžete ho podávat jako pamlsek. I mezi psy se samozřejmě najdou nedůvěřiví jedinci, ale když ochutnají, zjistí, že je to dobré.

- obsahuje vědecky ověřené účinné látky chondroitin hydrochlorid a glukosamin sulfát

- DEXAHAN je krilový olej, který je v porovnání s běžně používaných rybím olejem organismem lépe využitelný.

- jeho účinnost je podložena řadou klinických studií

 

 

Jak podávat Synoquin svému psovi

Synoquin může být podáván spolu s jídlem, ale nemusí a to podle pokynů na obalu.

Během prvních 4-6 týdnů se doporučuje zvýšená iniciační dávka pro maximální účinnost. Poté můžete přejít na udržovací dávku, která se podává pravidelně pro dlouhodobou podporu kloubního zdraví a to pouze 1 tableta denně.

 

Prevence a péče o klouby u psů malých plemen

Kromě podávání Synoquinu je důležité provádět preventivní opatření a dodržovat následující tipy pro péči o klouby svého psa:

 1. Udržujte svého psa v optimální tělesné kondici, aby nedocházelo k nadměrnému zatížení kloubů.

 2. Poskytněte svému psovi pravidelnou, ale mírnou fyzickou aktivitu, která zlepšuje pohyblivost kloubů a posiluje svaly podporující klouby.

 3. Vyhněte se náhlým pohybům nebo nadměrnému zatížení kloubů během cvičení, zejména u štěňat a starších psů.

 4. Pokud váš pes trpí kloubními onemocněními, zvažte pořízení ortopedického pelíšku, který poskytuje lepší podporu kloubů a snižuje tlak.

 5. V případě potřeby konzultujte veterináře o možnosti rehabilitace, fyzikální terapie nebo alternativních terapií, jako je akupunktura.

Dodržováním těchto tipů a pravidelným podáváním Synoquinu můžete podporovat zdraví kloubů svého psa malého plemene a přispět k jeho celkové pohodě a kvalitě života. Pokud si nejste jisti, zda je Synoquin vhodný pro vašeho psa, nebo máte otázky ohledně jeho zdraví kloubů, konzultujte svého veterináře. Více informací o přípravku Synoquin Small Breed, podporující zdraví kloubů psů maých plamen najdete ZDE.