Alavis Hemagel 7g

Kód: 33133
Novinka
Značka: Alavis
299 Kč 247 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Unikátní hydrofilní gel, který až o polovinu zkracuje dobu hojení jak drobných poranění, tak i větších chronických ran u velkých i malých domácích i exotických zvířat. Má protizánětlivé účinky. Tlumí bolest v ráně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Alavis Hemagel urychluje hojení jak drobných tak větších chronických ran u velkých i malých domácích i exotických zvířat. Má protizánětlivé účinky.


Unikátní složení výrobku umožňuje chemicky vázat kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech, urychluje proces hojení rány, snižuje riziko komplikovaného hojení a potlačuje bolestivost v ráně. Vytváří povrchovou vrstvu, která se chová jako druhá kůže, čímž napomáhá ochraně před vnějšími vlivy a vytváří příznivé prostředí pro hojení ran jak akutních, tak i ran chronických (např. pooperačních a ostatních poškození kůže). Mokré prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorbě strupu a tím pomáhá urychlovat proces hojení.


Proč používat formu gelu k ošetřování ran?

ALAVIS™ Hemagel díky svým vlastnostem prokázal, že:

 

- chemicky váže kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech

- vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení

- prověřená struktura gelu zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány s následnou iritací   

- dodává vlhkost do rány

- zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupu

- má savou schopnost a tím čistí znečištěné rány

- snižuje bolestivost ran

- podporuje uzavírání rány jizvou

- již během ošetřování změkčuje a zlepšuje vhled jizvy

- je protizánětlivýZpůsob použití:

1. Očistěte ránu od mechanických nečistot, např. částeček prachu, zbytku předchozích léčebných materiálů, které by mohly následně dráždit a poškozovat ránu.
2. Otevřete tubu vpichem pomocí otočeného víčka.
3. Aplikujte malé množství gelu na celou spodinu rány. Gel přilne na spodinu rány a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. Gel aplikujte dle potřeby minimálně 1 x za 24 hodin

Po vyšší účinek je vhodné krýt ránu sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu. Fixační materiály by měly přesahovat cca 1 cm přes okraj rány. Převaz provádějte dle potřeby nejdéle po 24 hodinách do vymizení problému. U infikovaných ran doporučujeme častější výměny obvazu.

Aplikace gelu nenahrazuje podání antibiotik u silně infikovaných ran.

Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Unikátní technologie gelu zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění bez bolesti jemným setřením.
Dodržujte doporučení veterinárního lékaře.

Složení:
ALAVIS™ Hemagel je hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmet­hakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny, vyvinutý Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR.

Upozornění:
Přípravek je autosterilní – je možné ho po otevření používat po celou dobu použitelnosti. Při použití ALAVIS™ Hemagelu nebyly popsány žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšení bolestivosti apod., ani žádné další kontraindikace. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě. V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) přerušte léčbu a poraďte se s veterinárním lékařem. Přípravek není určen pro vnitřní použití.

Velikost balení: 7 g

Výrobce: Wake spol. s r.o., Šrobárova 1869/14, 100 41 Praha 10

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 146–12/C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hojení ran
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LH Avatar autora | 28.4.2020
Výborný nákup
5
ZM Avatar autora | 4.3.2020
masticka nam pomohla
5
DM Avatar autora | 6.9.2017
Rána se hojí rychleji.
5
Avatar autora | 19.7.2017
Zdá se mi, že rána se hojí rychleji.