Calmex Cat 60ml

CALMEX® pro kočky obsahuje jedinečnou směs nutraceutických složek, které kočkám pomáhají zvládat prožívající akutní nebo chronický stres. CALMEX® PRO KOČKY je k dispozici ve velmi chutném tekutém složení pro snadné použití.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Můžeme doručit do:
11.6.2024
Kód: 78924
575 Kč 513 Kč bez DPH
Calmex Cat 60ml

Kočky mohou zažívat akutní i chronický stres a jsou náchylné zejména k rozvoji chronické úzkosti, protože jsou velmi citlivé na změny prostředí a teritoria.

Klinické příznaky stresu u koček

Pochopení významu/důležitosti stresu u koček má zásadní význam pro léčbu různých zdravotních a behaviorálních stavů, zejména kočičí idiopatické cystitidy (FIC). Příznaky však mohou být často nenápadné a majitelé je mohou přehlédnout nebo si je špatně vyložit.

Patří mezi ně např:

- Vykonávání potřeby v domě

- Nadměrné škrábání

- Agresivita

- Nadměrná péče – čištění

- Sebepoškozování

- Změny v chování

- Změny chuti k jídlu

- Stav zvýšené ostražitosti - hypervigilance

 

CALMEX® FOR CATS obsahuje jedinečnou směs nutraceutických složek, které kočkám pomáhají zvládat prožívající akutní nebo chronický stres.

Aktivní nutraceutické složky

L-tryptofan

Lecitin (zdroj fosfatidylserinu)

Niacinamid

Vitamin B1

Vitamin B6

 

Lecitin (zdroj fosfatidylserinu)

Obsahuje hlavní mozkový fosfolipid, který hraje roli při produkci a uvolňování neurotransmiterů a zvyšuje tak signalizaci nervových buněk. Bylo prokázáno, že fosfatidylserin normalizuje odpověď hypotalamu, hypofýzy a nadledvinek na stres.

L-tryptofan

Aminokyselinový prekurzor serotoninu. Regulace serotoninu může zlepšit stavy úzkosti a stresu, protože hraje roli v mnoha fyziologických funkcích5. Bylo zjištěno, že suplementace u koček snižuje problémy s chováním související se stresem, jako je znečišťování a škrábání v domácnosti6.

Vitamíny skupiny B (B1, B3, B6)

Tyto vitaminy se podílejí na syntéze klíčových neurotransmiterů a mohou snižovat reakci kortizolu na stres.

 

CALMEX® PRO KOČKY je k dispozici ve velmi chutném tekutém složení pro snadné použití. Může být podáván jak s krmivem tak samostatně. 

 

DENNÍ DÁVKA:

≤ 4,5 kg 2 ml

> 4,5 kg 4 ml

Před obzvláště stresující situací může být vhodné podat dvojnásobek doporučeného množství.

 

KAŽDÉ 2ML OBSAHUJÍ:

L-tryptofan                           90 mg

Lecitin                                   18 mg

Niacinamid                           5,6 mg

vitamin B1                            0,8 mg

Vitamin B6                            0,6 mg

 

POKYNY PRO KRMENÍ:

Před použitím dobře protřepejte.  Vložte přiloženou stříkačku/aplikátor do víčka, obraťte lahvičku a odeberte požadované množství. Podávejte přímo ze stříkačky/aplikátoru nebo smíchejte s jídlem.

 

Hodnocení CALMEX® na behaviorální stresové reakce u domácích koček a koček v útulků.

 

Byly provedeny dvě studie:

- Studie 1: 18 koček žijících v domácím prostředí se svými majitely u nichž se projevují problémy s chováním související se stresem uskutečněná ve spolupráci s Il Centro Miciolandia® Perugia San Marco 06131, Itálie.

- Studie 2: 26 koček v útulku uskutečněná ogranizací Woodgreen Animal Shelter (Godmanchester, Velká Británie).

CALMEX® byl podáván denně po dobu 28 dnů.

V průbehu studie výsledky ukázaly významné snížení závažnosti stresových reakcí na konkrétní stresory i celkového skóre behaviorální reakce po použití přípravku CALMEX® u jak u koček domácích tak u koček v útulku (p<0,001). Po 28 dnech podávání přípravku CALMEX® došlo také k významnému snížení počtu pozorovaných stresových projevů chování a to u obou skupin (p<0,001), přičemž u koček v útulku byl počet stresových projevů chování dvakrát nižší než u koček domácích (p=0,017).

Tyto studie ukazují, že CALMEX® FOR CATS může být obzvláště účinný v domácnostech s více kočkami, při zlepšení vztahů mezi majitelem a kočkou díky usnadnění manipulace, při úzkosti spojené s hlukem, při úzkostných reakcích spojených s cizími lidmi vstupující do kočičího teritoria a při adaptování koček v útulků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zklidnění kočky a poruchy chování u koček
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: