Alavis Hemagel 7g

Unikátní hydrofilní gel s protizánětlivými účinky tlumí bolest v ráně a  až o polovinu zkracuje dobu hojení drobných poranění i větších chronických ran u velkých i malých domácích i exotických zvířat. Má protizánětlivé účinky. Tlumí bolest v ráně.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Kód: 38072
393 Kč 325 Kč bez DPH
Alavis Hemagel 7g

Unikátní složení Hemagelu umožňuje chemicky vázat kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech, urychluje proces hojení rány, snižuje riziko komplikovaného hojení a potlačuje bolestivost v ráně. Vytváří povrchovou vrstvu, která se chová jako druhá kůže, čímž napomáhá ochraně před vnějšími vlivy a vytváří příznivé prostředí pro hojení ran jak akutních, tak i ran chronických (např. pooperačních a ostatních poškození kůže). Mokré prostředí při léčbě ran je moderní a zároveň základní podstatou ošetřování. Stabilní vlhkost v ráně zabraňuje tvorbě strupu a tím pomáhá urychlovat proces hojení.


Proč používat formu gelu k ošetřování ran?

ALAVIS™ Hemagel díky svým vlastnostem prokázal, že:

- chemicky váže kyslíkové radikály, které vznikají při zánětlivých procesech

- vytváří optimální pH v ráně a tím napomáhá hojení

- prověřená struktura gelu zabraňuje uvolňování částeček gelu do rány s následnou iritací   

- dodává vlhkost do rány

- zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupu

- má savou schopnost a tím čistí znečištěné rány

- snižuje bolestivost ran

- podporuje uzavírání rány jizvou

- již během ošetřování změkčuje a zlepšuje vhled jizvy

- je protizánětlivýZpůsob použití:

1. Očistěte ránu od mechanických nečistot, např. částeček prachu, zbytku předchozích léčebných materiálů, které by mohly následně dráždit a poškozovat ránu.
2. Otevřete tubu vpichem pomocí otočeného víčka.
3. Aplikujte malé množství gelu na celou spodinu rány. Gel přilne na spodinu rány a postupně absorbuje sekrety a další tekutiny z rány. Gel aplikujte dle potřeby minimálně 1 x za 24 hodin

Po vyšší účinek je vhodné krýt ránu sterilním čtvercem nejlépe z netkaného textilu. Fixační materiály by měly přesahovat cca 1 cm přes okraj rány. Převaz provádějte dle potřeby nejdéle po 24 hodinách do vymizení problému. U infikovaných ran doporučujeme častější výměny obvazu.

Aplikace gelu nenahrazuje podání antibiotik u silně infikovaných ran.

Účinek gelu se projevuje bobtnáním. Unikátní technologie gelu zabraňuje přilepení k ráně a tím umožňuje i velmi snadné odstranění bez bolesti jemným setřením.
Dodržujte doporučení veterinárního lékaře.

Složení:
ALAVIS™ Hemagel je hydrofilní methakrylátový gel na bázi síťovaného kopolymeru 2-hydroxyethylmet­hakrylátu obsahujícího polymerně vázané stericky stíněné aminoskupiny, vyvinutý Ústavem Makromolekulární Chemie AV ČR.

Upozornění:
Přípravek je autosterilní – je možné ho po otevření používat po celou dobu použitelnosti. Při použití ALAVIS™ Hemagelu nebyly popsány žádné vedlejší účinky typu alergií, zvýšení bolestivosti apod., ani žádné další kontraindikace. Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na tubě. V případě výskytu vedlejších nežádoucích účinků (zvýšená bolestivost, zarudnutí apod.) přerušte léčbu a poraďte se s veterinárním lékařem. Přípravek není určen pro vnitřní použití.

Velikost balení: 7 g

Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 146–12/C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hojení ran
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.7 kg
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 25.1.2024
Výborná mast,rána se během týdne zacelila
5
LH Avatar autora | 28.4.2020
Výborný nákup
5
ZM Avatar autora | 4.3.2020
masticka nam pomohla
5
DM Avatar autora | 6.9.2017
Rána se hojí rychleji.
5
Avatar autora | 19.7.2017
Zdá se mi, že rána se hojí rychleji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

healer animal gel 30ml
Doprava zdarma
880 Kč

HEALER ANIMAL gel na podporu hojení akutních i chronických ran a popálenin na kůži i sliznicích (také stavy po operacích, plastikách) u zvířat, včetně psů, koček, koní, skotu i...

Kód: 57719
Schránka 13
Novinka Tip
270 Kč

HEALER ANIMAL gel na podporu hojení akutních i chronických ran a popálenin na kůži i sliznicích (také stavy po operacích, plastikách) u zvířat, včetně psů, koček, koní, skotu i...

Kód: 57134
alaptid1
Tip
299 Kč

Vysoce hojivá nedráždivá mast, která výrazně pozitivně ovlivňuje a zkracuje dobu hojení ran. Používá se k ošetření kožních a slizničních drobných poranění, popálenin, odřenin,...

Kód: 47144
manuka krytí
240 Kč

Super absorbční sterilní krytí impregnované 100% medem z Manuky. Krytí udržuje vlhkost v prostředí rány a tím podporuje hojení.

Kód: 57745