Lysine 100 pasta pro kočky 30ml

Lysine pasta k potlačení replikace kočičího herpesviru FHV-1. L-lysin zmírňuje závažnost symptomu kočičí chřipky a snižuje intenzitu vylučování viru nebo jejich přenosu a to především u FHV-1. Echinacea – přirozeně posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost vůči infekcím. Mořské rasy – jsou zdrojem minerálních látek (např. železa, jódu, draslíku a dalších stopových prvku). Podporují imunitní systém a zvyšují tak odolnost organismu proti infekcím a alergiím.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Kód: 57655
335 Kč 299 Kč bez DPH
Lysine 100 pasta pro kočky 30ml

Lysine pasta pro kočky

U diagnózy kočičí chřipky způsobené herpesvirem (FHV-1) podporuje zmírnění klinických symptomů, současně snižuje vylučování viru a výskyt recidiv této nemoci. Serologická pozitivita byla prokázána až u 97% testovaných koček. Navíc se po uzdravení z primární infekce až 80% koček stává nosiči viru. U dospělých koček se herpesviróza nejčastěji projevuje jako chronické kýchání a/nebo opakující se oční infekcí. Mortalita (úmrtnost) dospělých koček je minimální, nicméně u koťat může dosahovat až 30%. Koťata se nakazí od matek v prvních týdnech života.

Základem pasty Lysine 100 jsou tyto složky:

  1. L-lysin – zmírňuje závažnost symptomu kočičí chřipky a snižuje intenzitu vylučování viru nebo jejich přenosu a to především u FHV-1 (Feline herpes virus). Mechanizmus účinku L-lysinu vychází z faktu, že herpesviry jsou závislé na argininu (nepostradatelné aminokyselina pro vývoj virových proteinu). L-lysin je konkurent argininu a naopak omezuje replikační schopnosti viru, čímž snižuje jejich množství.
  1. Echinacea – přirozeně posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost vůči infekcím.
  2. Mořské rasy – jsou zdrojem minerálních látek (např. železa, jódu, draslíku a dalších stopových prvku). Podporují imunitní systém a zvyšují tak odolnost organismu proti infekcím a alergiím.

 

Složení (v 1 kg):

L-lyzin 3.2.3                            250 000 mg

Výtažek z třapatky nachové (Echinacea purpurea)

Mořské rasy

Dextróza

Krmný návod: Dospělé kočky: 1 až 2 ml dvakrát denně podle potřeby; Koťata: 1 ml dvakrát denně podle potřeby. Aplikovat přímo do dutiny ústní nebo s krmivem. Velmi vysoká chutnost.

 

Balení: 30 ml

Upozornění: Pouze pro zvířata. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučenou dávku. Před použitím se poraďte s veterinárním lékařem. Podmínky pro skladování: Nevystavujte slunečnímu záření. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C. Po použití vždy uzavřete víčkem. Chraňte před mrazem.


Co je to kočičí herpesvirus


Nejčastější příčinou respiračních infekcí a očních infekcí u kočky je infekce kočičím herpesvirem (FHV-1). Tento virus má na svědomí významný podíl všech chronických rekurentních konjunktivitíd koček a rovněž většinu případů infekcí horních cest dýchacích. Není obvyklé, že sekundární bakteriální infekce následují, jestliže je přítomen virus FHV-1.

Infekce herpesvirem je doživotní a symptomy infekce se vracejí v období stresu a v obdobích oslabení imunitního systému. Ve skutečnosti by mělo být každé kotě s jednostrannou nebo dvoustrannou konjunktivitídou s postižením rohovky považováno za infikované kočičím herpesvirem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamíny a léčiva pro kočky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.15 kg
5
6x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
ER Avatar autora | 7.3.2024
Složení je perfektní, ale náš kocour ho nechce bohužel...je hodně mlsný
5
JM Avatar autora | 12.11.2023
Ano jsem.
5
AV Avatar autora | 1.11.2023
Bohužel jsem si zakázku nemohla převzít kvůli nemoci tak nemůžu ani hodnotit jen rychle dodání
5
MH Avatar autora | 31.1.2023
Produkt kočičce pomohl,jsem nadmíru spokojená.
5
MS Avatar autora | 23.1.2023
Vynikající produkt pro zdraví koček
5
JB Avatar autora | 3.7.2022
spokojenost, kočička ji snáší dobře, dá se zamíchat do jídla nebo přímo do tlamičky, používáme cca 14 dní, zdravotní stav se zlepšil, doporučuji vyzkoušet
5
BK Avatar autora | 1.2.2021
používám jako prevenci proti herpesviru u koček

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Betaglukan sirup pro zvířata 500ml
572 Kč

Betaglukan pro posílení imunity. Betaglukany zvyšují v těle počet bílých krvinek, které chrání organismus před choroboplodnými zárodky, proti virům, parazitům, bakteriím a...

Kód: 1330360265