V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?

V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?

Krmivo Platinum je často nazýváno alternativou barfu (krmení masem). Chcete-li vašeho pejska krmit masem, ale čas vám to nedovoluje, přečtěte si více o tomto krmivu.Je vhodné pro všechny pejsky.


Máte-li doma psa, kterému byla diagnostikována alergie na krmivo, přesněji řečeno na některou bílkovinu obsaženou v krmivu, pak jistě víte, že najít krmivo po kterém by se pes neškrábal či neměl zažívací problémy je velice složité a to přesto, že je na trhu nepřeberné množství kvalitních krmiv označených jako hypoalrgenní nebo chcete-li sensitive. Problém totiž může být nejen ve složení surovin, ale také v technologii jejich zpracování. A právě zde bych viděla největší rozdíl mezi krmivem Platinum a ostatními kvalitními krmivy. O tom jak rozpoznat kvalitní krmivo si můžete přečíst v článku: Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy


Rozdílná technologie výroby krmiv Platinum

Rozdílná technologie výroby krmiva Platinum spočívá v tom, že všechny suroviny jsou zpracovány bez přidané vody -  pouze v jejich vlastní šťávě a sušené při pokojové teplotě. Díky tomu si zachovává maximální nutriční hodnoty všech surovin.

Krmivo Platinum má vyšší obsah vlhkosti než klasické psí krmivo. To významně přispívá k bohaté chuti krmiva. Granule nejsou suché, ale šťavnaté, což poznáte na první pohled.


Běžná suchá (extrudovaná) krmiva

V běžných kompletních krmivech pro psy pocházejí bílkoviny především z masokostní moučky nebo z obilovin a vedlejších rostlinných produktů. Krmná směs je rozdrcena či rozemleta na jemný prášek a mísena s vodou. Tato hmota je pak dále zpracována v extrudéru za vysokých teplot (150 až 200 °C) a pod vysokým tlakem tvarována do granulí. Každá jednotlivá granule je obvykle potažena vrstvou škrobu, který musí být v psím žaludku stráven jako první.

Složení krmiv Platinum:

- 70 % čerstvého masa. Např. čerstvé kuřecí, jehněčí, kančí, králičí maso nebo čerstvé maso z ryb (tuňák, losos, sardinky).

- K masu jsou přidávány další lehce stravitelné složky jako brambory nebo rýže a nebo kukuřice.

- Dále za studena lisované oleje, bylinky, minerály a vitamíny.Výhod, kterých si všimnete již pár týdnů poté, co začnete Vašemu psovi podávat PLATINUM

1.Snadné trávení

PLATINUM je tak snadno stravitelné kvůli jeho přírodnímu, zdravému složení, díky kterému je nesnášenlivost jen velice vzácná. Na metabolismus není vyvíjen tlak znehodnocenými přísadami, které mohou způsobit nevysvětlitelné svědění nebo jiné kožní problémy. PLATINUM je velmi vhodné krmivo pro alergické psy.

Protože je PLATINUM optimálně tráveno, psi nemívají větry ani průjem.

Platinum snižuje nebezpečí tozre žaludku na minimum.

V běžném suchém krmivu je každý jednotlivý kousek pokryt vrstvou škrobu. Tuto vrstvu musí žaludek psa rozložit před samotným trávením.Protože to vyžaduje čas, potrava leží v žaludku déle. Pes má nafouklé břicho a zvyšuje se tím nebezpečí přetočení žaludku. Torze žaludku je problém, který vznikne náhle a pes pokud se nedostane rychle k veterináři, umírá. Jak poznat první příznaky?

2. Více svalové hmoty

Vysoce kvalitní bílkoviny z čerstvého masa okamžitě stimulují tvorbu nové svalové hmoty.

3.Lesklá srst

Výživné, za studena lisované oleje obsažené v krmivu a přírodní původ našich ingrediencí se stará o srst Vašeho psa.

4. Chutnost, šťavnatost, vůně

Pokud máte mlsného pejska, kterému jen tak nějaké granulky nechutnají, Platinum mu jistě zachutná. I přesto, že Platinum nemá menší či větší granulky přizpůsobebé svou velikostí velikosti plemene, určitě nebude mít problém s jejich pokousáním ani Chivava či Jorkšírský teriér. Tyto sťavnaté a chuťově výrazné granule jsou vhodné jak pro malá tak pro velká plamena.

 

 

Související články:

Specifika psů malých plemen - výživa, zdravotní problémy

Jak poznat alergii u psa? Příznaky, léčba, nejčastějští otázky a odpovědi

Jsou chondroprotektiva v krmivech pro psy dostačující?