Trovet HLD - krmivo pro psy s onemocněním jater

Játra jsou důležitým orgánem, který plní mnoho důležitých funkcí jako je trávení a konverze živin, odstraňováníí toxických látek z krve a také ukládání vitamínů a minerálů. V případě jejich poškození, dochází ke klinickým projevům často až v pokročilejší fázi jejich onemocnění, jelikož mají velkou funkční rezervu a to až 80%. Selhávající orgány se snažíme co nejlépe podporovat a ulehčovat jim jejich funkci, aby vydržely co nejdéle.

Právě klinické diety např. Trovet HLD používané v případě onemocnění jater jsou často to jediné, co lze z dlouhodobého hlediska pro psa s onemocněním jater použít. Cílem je poskytovat dostatek živin k regeneraci jater a k výživě celého organismu, ale zároveň nepřetěžovat metabolickou kapacitu jater.
 

Příznaky onemocnění jater

Mnohdy jsou příznaky jen mírné a nespecifické. Při vážnějších poruchách můžeme pozorovat nechutenství, hubnutí, apatii, únavu, slabost, zvracení, průjem či naopak zácpu, zvýšenou teplotu, žíznivost a zvýšené močení.

U pacientů s delším trváním nemoci dochází k vyhublosti, hromadění tekutiny v dutině břišní a ke zhoršení kvality srsti. Při selhání jaterních funkcí dochází k poruchám vnitřního prostředí organismu – hroutí se metabolismus a hormonální pochody, nastávají poruchy srážlivosti krve, selhávají ledviny a v neposlední řadě dochází k poškození mozku, které může vyústit v jaterní kóma a smrt.  


Příčiny onemocnění jater

Otrava léky nebo chemikáliemi
Věk
Tumory jater
Obezita


Kromě speciální diety pomáhá při regeneraci jater přípravek ověřený řadou studií -  Sanicell

Krmiva pro psy s onemocněním jater