VETERINOL 40 ml gel + ušní aplikátor

VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý přípravek ve formě gelu, který se používá k čištění, zvlhčování a ošetřování akutních a chronických ran, abscesů, popálenin a oděrek u všech druhů zvířat. Snižuje mikrobiální zátěž ran a napomáhá vytvoření vlhkého prostředí v raně, čímž umožňuje organismu rozvinout vlastní proces hojení.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2024
Kód: 74916
220 Kč 182 Kč bez DPH
VETERINOL 40 ml gel + ušní aplikátor
VETERINOL 40 ml gel + ušní aplikátor
Novinka Tip

VETERINOL je superoxidovaný, netoxický a nedráždivý přípravek ve formě roztoku nebo gelu, který se používá k čištění, zvlhčování a ošetřování akutních a chronických ran, abscesů, popálenin a oděrek u všech druhů zvířat. Snižuje mikrobiální zátěž ran a napomáhá vytvoření vlhkého prostředí v raně, čímž umožňuje organismu rozvinout vlastní proces hojení. Produkt je určen k ošetření ran v jakémkoli stádiu a jakékoliv etiologie.

 

VETERINOL můžete použít na:

 

drobné rány, eroze a škrábance
kousnutí, abscesy, tržné rány, bodné rány a další
ekzémy a "hot-spoty"
chronické a nehojící se rány
popáleniny (všechny stupně)
čištění očí, uší a ústní dutiny
péče o rány po operaci
a další 

Jak se VETERINOL aplikuje?

VETERINOL je možné aplikovat postřikem, mytím, oplachem, vetřením v případě gelu, stejně tak pomocí obkladů. Rány, zejména ty infikované, je třeba ošetřovat několikrát denně (minimálně 3 - 4x denně). Doporučujeme rány vyplachovat postřikem, protože pod tlakem roztoku dochází k odstranění odumřelých buněk a nečistot z rány. Následně je vhodné aplikovat gázové čtverečky namočené v roztoku VETERINOL, nebo VETERINOL gel, který udrží ránu čistou, vlhkou a zabrání možné kontaminaci z okolí.

Druh a kategorie zvířat: Všechny druhy zvířat

 

Jaké jsou vedlejší účinky VETERINOLU?

 

V případě chronických a těžce infikovaných ran a abscesů je možné pozorovat exacerbaci léčebného procesu, po kterém následuje zmírnění zánětlivé reakce a celkové výrazné zlepšení vzhledu rány. VETERINOL při aplikaci nepálí, nebolí a zvířata ho velmi dobře snášejí. Nepřekáží jim mírně slaná chuť, ani slabý zápach chloru. Velmi dobře ho přijímají ve vodě, stejně tak při samotné aplikaci na citlivá a bolavá místa (kůže, sliznice, oči, uši). U některých zvířat je možné pozorovat nepohodlí při aplikaci spreje a to z důvodu zvukového vnímání, které při stříkání vytváří. V takovém případě je možné aplikaci provádět formou výplachu pomocí stříkačky, nebo v kombinaci s namočenou gázou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o uši a oči
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

healer animal gel 30ml
Doprava zdarma
880 Kč

HEALER ANIMAL gel na podporu hojení akutních i chronických ran a popálenin na kůži i sliznicích (také stavy po operacích, plastikách) u zvířat, včetně psů, koček, koní, skotu i...

Kód: 57719
alaptid1
Tip
299 Kč

Vysoce hojivá nedráždivá mast, která výrazně pozitivně ovlivňuje a zkracuje dobu hojení ran. Používá se k ošetření kožních a slizničních drobných poranění, popálenin, odřenin,...

Kód: 47144
Clorexyderm dezinfekční ubrousky 40ks
551 Kč

Antibakteriální antimykotické vlhčené ubrousky určené k povrchové desinfekci a hygieně povrchu kůže, kožních záhybů a meziprstních prostor. Působí podpůrně při terapii kožních...

Kód: 34275
Clorexyderm šampon 4% ICF 250ml
428 Kč

Clorexyderm šampon s chlorexidinem je určený pro čištění kůže a srsti u psů a koček v případech, kdy je potřeba kombinovat čistící efekt se silným desinfekčním účinkem.

Kód: 32070