Lososový olej a jeho pozitivní efekty na zdraví psů

Lososový olej se stává stále oblíbenějším doplňkem ve stravě psů, a to díky svým mnoha prospěšným účinkům na zdraví. Tento olej, získaný z lososa a bohatý na omega-3 mastné kyseliny, přináší řadu zdravotních výhod pro vašeho čtyřnohého přítele. V tomto článku se zaměříme na hlavní pozitivní efekty lososového oleje pro psy.

Zdraví srsti a kůže

Lososový olej je známý svým pozitivním vlivem na kvalitu srsti a kůže u psů. Omega-3 mastné kyseliny, obsažené v lososovém oleji, zlepšují kvalitu srsti, čímž zvyšují její lesk a předcházejí vypadávání chlupů. Kromě toho může pravidelné podávání lososového oleje zmírnit kožní problémy, jako je svědění, záněty nebo suchost.

Podpora imunitního systému

Lososový olej má také příznivý vliv na imunitní systém psů. Omega-3 mastné kyseliny, zejména EPA a DHA, podporují zdravou imunitní odpověď a pomáhají psům lépe bojovat s infekcemi a nemocemi.

Zdraví kloubů a svalů

Podávání lososového oleje psům může zlepšit zdraví kloubů a snižovat riziko artritidy a jiných kloubních onemocnění. Omega-3 mastné kyseliny působí protizánětlivě a pomáhají snižovat otoky a bolesti spojené s kloubními problémy.

Podpora kardiovaskulárního zdraví

Lososový olej může také přispět k zdravému srdci a kardiovaskulárnímu systému. Omega-3 mastné kyseliny pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšují cirkulaci, čímž snižují riziko srdečních onemocnění u psů.

Závěr

Lososový olej je výživný doplněk, který může přinést mnoho pozitivních efektů na zdraví vašeho psa. Od zlepšení zdraví srsti a kůže, podpory imunitního systému.

Více informací o 100% za studena lisovaném lososovém oleji z norských lososů najdete zde: Lososový olej Zeus 1L.