Granule pro štěňata a kojící feny

Čím se liší granule pro štěňata od granulí pro dospělé psy? 

Proč je třeba krmit štěňata speciálními granulemi určeným pro štěňata?

Krmivo pro štěňata obsahuje vice bílkovin (28% – 30%) a také větší množství vitamínů, minerálů, tuků a dalších látek, které rostoucí a vyjíjející se štěně potřebuje. Kvalitní granule pro štěňata by mělo také obsahovat vápník a  fosfor ve vyváženém poměru. 

Čím krmit březí  fenu?

Dospělá fena by měla být krmena kvalitními granulemi pro dospělého psa, aby byl zajištěn její zdravý vývoj ještě před zabřeznutím.

V prvních týdnech březosti můžete pokračovat s krmením pro dospělé psy. Od 4. týdne začněte přidávat granule pro štěňata.

Každý týden zvyšte množství krmiva pro štěňata a snižte dávku krmení pro dospělé psy tak, že v posledním týdnu březosti bude jíst pouze krmení pro štěňata. 

Zvyšte frekvenci krmení. Od poloviny březosti krmte 3x denně. Březí fena potřebuje jíst každé 3 – 4 hodiny v posledním týdnu březosti.

Čím krmit kojící fenu? 

2 – 3 dny po porodu se zvýší její chuť k jídlu (asi 2 – 4krát více v porovnání s tím, co snědla před březostí). Potřebuje neustálý přísun krmení. Krmíme granulemi pro štěňata. Můžete přidat tvaroh nebo vařené vejce (konzultujte s veterinářem). Jestliže je správně krmena nebude vypadat vyhuble. Ideální je, když váží po odstavení mláďat stejně jako vážila před březostí. 

Pokud krmíte kvalitním krmivem, těhotná fena obvykle nepotřebuje žádné další suplementy. Špatná strava může způsobit vývojové problémy štěňatům i matce.  

Překrmování kalciem během březosti může např způsobit eklampsie (křeče).

Zpět na výběr granulí pro štěňata a kojící feny...