Fipron spr 100ml

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Kód: 32444
312 Kč 258 Kč bez DPH
Fipron spr 100ml
Složení: Fipronilum 2,5 mg v 1 ml.

Pomocné látky: Copovidonum, Alcohol isopropylicus, Aqua purificata.

Charakteristika:
Fipronil je insekticid/akaricid odvozený od 1-N-pyrazolu. Fipronil interaguje v centrální nervové soustavě členovců s kyselinou gammaaminobutanovou (GABA), což vede k zablokování pre- a posynaptického přenosu chloridových iontů přes buněčné membrány neuronů. Následkem toho dojde k nekoordinované činnosti centrálního nervového systému členovců a jejich následné smrti. Fipronil hmyz a roztoče usmrcuje kontaktně nebo po pozření. Fipronil působí adulticidně, mírně ovocidně a larvicidně a to i u druhů rezistentních k pyrethroidům, organofosfátům a karbamátům.

Indikace:
Cílový druh zvířat: psi a kočky.
Léčba a prevence při napadení blechami a s tím spojené alergie na bleší kousnutí a dále při napadení všenkami a klíšťaty.

Dávkování:
Obecná dávka je 7,5 mg fipronilu na 1 kg ž.hm. zvířete, tedy v praxi 3 ml přípravku neboli 6 stisků aplikační pumpy na 1 kg ž.hm. zvířete u balení s objemem 100 ml, nebo 2 stisky hlavice na 1 kg ž.hm. zvířete u balení 250 ml. V závislosti na délce srsti může být tato dávka zvýšena až na dvojnásobek. Přesné dávkování je nezbytné k zajištění optimálního efektu i délky účinnosti. Nikdy nesnižujte předepsané dávkování.

Způsob použití:
Ze vzdálenosti 10-20 cm postříkat povrch celého těla zvířete ve směru proti srsti, obvykle za současného použití kartáče nebo hřebene (veškerá srst by měla být přípravkem rovnoměrně zvlhčena tak, aby přípravek mohl prostoupit až na kůži). K ošetření hlavy a okolí očí nastříkejte přípravek na navlhčenou rukavici a jemně vtírejte do srsti - nestříkat do očí. Přípravek nechejte zaschnout za běžných teplotních podmínkách.
Ochrana proti znovunapadení blechami trvá u psa až 90 dnů a u kočky přibližně 6 týdnů. Proti klíšťatům trvá ochrana u psů až 5 týdnů a u koček až 4 týdny.
Klíšťata jsou usmrcena do 48 hodin, dříve než dojde k plnému nasátí a případnému přenosu nemoci (např. lymské boreliózy). Usmrcená klíšťata nejčastěji odpadnou nebo mohou být manuálně odstraněna. Může ale dojít k uchycení jednotlivých klíšťat, proto nelze zcela vyloučit přenos infekčních chorob, pokud jsou podmínky nepříznivé.
Vzhledem k absenci bezpečnostních studií je minimální interval mezi jednotlivými léčbami 4 týdny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: