Bajazin pudr 20g

Bajazin je vynikající na opakované problémy uší, meziprstí a pokožky zvířete, které jsou způsobené bakteriemi, kvasinkami, svrabem a roztoči. Obsahuje účinné látky v koncetrovaném složení a pomáhá i tam, kde jiné preparáty často selhávají. Má stahující a zklidňující, protisvědivé účinky.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Kód: 6618
160 Kč 132 Kč bez DPH
Bajazin pudr 20g

Bajazin je podpůrný přípravek určený pro opakované problémy uší, meziprstí a pokožky zvířete, které jsou způsobené bakteriemi, kvasinkami, svrabem a roztoči. Je vhodný pro léčbu psů, koček, králíků i hlodavců.

 Nabízí účinné látky v koncetrovaném složení a pomáhá i tam, kde jiné preparáty často selhávají. Neobsahuje antibiotika, umělá barviva, parabeny ani silikony. U jeho opakovaného užívaní při více rezistentních či chronických potížích se nemusíte obávat zdravotních rizik. Snadno se aplikuje. Úleva od nepříjemných příznaků nemoci přichází již po 24 hodinách.

 

Bajazin by mohl zcela odstranit, nebo výrazně zmírnit tyto obtíže:

• výrazná svědivost v oblasti uší

• zápach uší

• nadměrná tvorba ušního mazu

• zarudnutí, úbytek srsti, srst zabarvená do rezava

• výrazná svědivost jiných částí těla (meziprstí tlapek, břišní a anální oblast)

 

Kromě svých léčebných účinků usnadňuje Bajazin také depilaci uší, má stahující a zklidňující účinky.

 

Dávkování a způsob užití:

TLAPKY

1. Nasypte malé množství prášku do mikrotenového sáčku.

2. Vložte tlapku do sáčku a promněte ji tak, aby na ní prášek ulpěl.

3. Oklepejte přebytečný prášek a tlapu vyjměte.

 

UŠI


1. Uši před aplikací prášku vytřete tamponem, vatou, vatovou tyčinkou. Před aplikací by ucho mělo být suché, takže nevyplachovat.

2. Nadzvedněte ušní boltec psa nebo kočky. Nasypte plastovou lžičkou malé množství prášku do vnějšího zvukovodu. (Na středně velkého psa cca 1 kávová lžička na jedno ucho).

3. Masírujte vnější zvukovod přímo pod úrovní ušního boltce zvířete tak, aby se pudr dostal dovnitř ucha a zvíře ho nevyklepalo téměř celý bezprostředně po aplikaci.

 

Aplikujte 1 krát denně. Pokud se v průběhu pěti dnů nedostaví zlepšení, zvyšte množství prášku, popřípadě ošetřujte uši ráno i večer. Stav uší po zlepšení ještě určitou dobu pravidelně kontrolujte. V případě, že obtíže znovu nastanou, zopakujte aplikaci prášku.
Nepoužívat při známé přecitlivělosti na některou z obsažených látek.

 

Složení: kyselina boritá, oxid zinečnatý, jodoform.

  1. Kyselina boritá: Kyselina boritá je slabá kyselina s antiseptickými, antimykotickými a adstringentními vlastnostmi. V medicíně se používá k léčbě a prevenci infekcí kůže a sliznic, jako jsou bakteriální a kvasinkové infekce. V veterinární medicíně se kyselina boritá používá k léčbě povrchových infekcí kůže, uší a u zvířat. Může být také součástí ušních kapek pro léčbu ušních infekcí u zvířat.

  2. Oxid zinečnatý: Oxid zinečnatý je běžně používaná látka s adstringentními, antiseptickými a protizánětlivými vlastnostmi. V medicíně se používá k léčbě a prevenci kožních podráždění, jako jsou záněty, popáleniny, ekzémy, odřeniny a plenková dermatitida. V veterinární medicíně se oxid zinečnatý používá v mastech, krémech a sprejích k léčbě kožních infekcí, zánětů a podráždění u zvířat.

  3. Jodoform: Jodoform je organická sloučenina obsahující jód, která má silné antiseptické a dezinfekční vlastnosti. V medicíně se používá k léčbě a prevenci infekcí kůže, sliznic a rány. Jodoform se používá také ve veterinární medicíně k dezinfekci a prevenci infekcí v ranách a postižených oblastech kůže. Jodoform se často používá ve formě prášku, jako je Bajazin, který obsahuje směs jodoformu, oxidu zinečnatého a kyseliny borité.

Zvláštní opatření pro osoby aplikující přípravek: po aplikaci si důkladně umyjte ruce.
Zvláštní opatření pro zneškodňování nepoužitého přípravku nebo odpadů vzniklých v důsledku použití přípravku: zlikvidujte podle místních právních předpisů.

 

Datum minimální trvanlivosti: 3 roky od data výroby.
Uchovávejte pouze v původním a dobře uzavřeném obalu.
Uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C.
Chraňte před slunečním zářením.
Uchovávejte mimo dosah dětí.
Číslo schválení ÚSKVBL: 024-15/C

Doplňkové parametry

Kategorie: Péče o tlapky a drápky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.02 kg

Co je Bajazin?

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IS Avatar autora | 21.9.2023
Jo
5
JP Avatar autora | 8.2.2021
Naprosto skvele. Dekuji, pomohlo to.
5
MV Avatar autora | 26.12.2020
Rychlé dodání super komunikace vše v pořádku a věřím že pudr nám pomůže .
5
V Avatar autora | 10.12.2019
Jsem spokojená.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

bajazin pudr 100g
350 Kč

Bajazin je vynikající na opakované problémy uší, meziprstí a pokožky zvířete, které jsou způsobené bakteriemi, kvasinkami, svrabem a roztoči. Obsahuje účinné látky v...

Kód: 47730
Ecosin chytrá houba Dermasin oil 100ml
309 Kč

Ecosin chytrá houba Dermasin oil 100ml je vhodný k péči o suchou kůži náchylnou k atopickému ekzému. Napomáhá regeneraci drobných ložisek poškozené pokožky a může být doplňkem...

Kód: 61021
Ecosin chytrá houba pro zvířata 10x3g
538 Kč

Chytrá houba Ecosin pro psy, kočky, koně a ostatní zvířata. Mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organismy na kůži, srsti a jiných kožních derivátech...

Kód: 39764
ecosin chytra houba pro zvirata 3x3g
339 Kč

Chytrá houba Ecosin pro psy, kočky, koně a ostatní zvířata. Mykoparaziticky eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organismy na kůži, srsti a jiných kožních derivátech...

Kód: 38215