Porovnání kloubních přípravků Canina a VetPlus Synoquin Large Breed

Zákazníci se často ptají, který kloubní doplněk německého výrobce Canina je pro jejich pejska nejvhodnější. Chtěli byste vědět k čemu přesně slouží Canhydrox GAG a jak se liší od Petvital GAG-u nebo od Arthro Tabsu? Glukosamin a chondroitin jsou klinicky ověřené složky, proto jsem se na ně zaměřila.

GLUKOSAMIN  – Hlavní stavební blok pro syntézu nových a zdravých glykosaminoglykanů (GAGs). Podporuje výrobu GAGs v chrupavce. Udržuje kvalitu chrupavky. Pomáhá udržovat správnou funkci kloubů.

CHONDROITIN – Funguje jako ochrana chrupavky při nárazech. Převládají GAGs v chrupavce. Udržuje správnou matrix synoviální tekutiny. Udržuje obsah vody v chrupavce a vazbou s kolagenem zajišťuje pevnost v tahu. Podporuje syntézu chondrocytů GAG.1. Canhydrox GAG

Kombinovaný přípravek unikátního složení zabezpečující dokonalý stav kostry a kloubů u štěňat, mladých, dospělých i starých psů. Obsahuje hydroxyapatit tvořící podstatnou část nerostných látek mezibuněčné hmoty kostí, citran vápenatý, nejrychleji využitelný zdroj kalcia, přírodní komplex glykosaminoglykanů (v němž je chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, keratinsulfát, keratansulfát a kyselina hyaluronová), které udržují přívodem vody na patřičné úrovni metabolismus a tím i správnou funkci kloubních chrupavek, kloubních pouzder, vazů a šlach, kyselinu eikozatetraenovou (ETA), která působí protizánětlivě při případných pohybových obtížích (kulhání apod.), a vitamin C, nezbytný pro tělu vlastní biosyntézu kolagenu. Souhrn těchto složek předchází vzniku a mírní následky vadných postojů končetin, těžkých stupňů dysplazie kyčelních a loketních kloubů, artrózy, osteoporózy atd.

SLOŽENÍ: hydroxyapatit 30 %, pivovarské kvasnice, extrakt z mlže Perna canaliculus 10 %, mořské řasy, oxid hořečnatý, popeloviny 35,2 %, proteiny 20 %, vápník 8,6 %, tuk 4,4 %, fosfor 3,7 %, vláknina 1,1 %

 

DÁVKOVÁNÍ

Mladí psi od 8 týdnů: preventivně 2 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti až do 15. měsíce.
V případě špatného postoje končetin: 4 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti nejméně po dobu 4 měsíců, pak postačí 2 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti.
Starší psi: 4 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti.
Psi ve výkonu: 2 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti - 2 týdny před výkonem a 2 týdny po výkonu.
Po zlomenině kostí: 4 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti v průběhu hojení.

 

Pro porovnání jsem zvolila psa velkého plemene vážícího 40kg

Při doporučeném dávkování 4tbl/10kg je to 16tbl denně!!!

CENA: Canhydrox GAG 360tbl (nejprodávanější balení) 2439Kč, 1tbl 6,77Kč

NÁKLADY NA 1 DEN: 108,32Kč

Bohužel výrobce neuvádí obsah účinných látek glukosaminu a chondroitinu, pouze hydroxyapatit 30 % a extrakt z mlže Perna canaliculus 10 % a ty teprve obsahují chondroitin a glukosamin. V jakém množství není uvedeno. Protizánětlivá složka kyselina eikozatetraenová (ETA). Obsahuje také v neuvedeném množství kyselinu hyaluronovou, která je ale bohužel velice málo vstřebatelná/bioaktivní.


2. Petvital GAG

Obsahuje extrakt z tzv. slávky se zeleným lemem (Perna canaliculus), omega-3 mastné kyseliny a aminokyseliny.

Speciální přípravek jehož hlavní účinnou složkou je extrakt z tělíček faremně chovaných novozélandských mlžů (tzv. slávek) druhu Perna canaliculus obsahující komplex glykosaminoglykanů (chondroitinsulfát, glukosaminsulfát, keratinsulfát, keratansulfát a kyselinu hyaluronovou) a kyselinu eikozatetraenovou k zajištění perfektního vývoje a stavu kloubních chrupavek, kloubních pouzder, vazů a šlach. Glykosaminoglykany do nich dokážou přivést vodu nezbytnou pro průběh výměny látkové a zabezpečit jejich patřičnou pevnost a pružnost. Kyselina eikozatetraenová spolu s přírodním zdrojem selenu a vitaminem E působí jako tzv. vychytávač volných radikálů. Je vhodný k prevenci a tlumení růstových problémů, tzv. prošlapů, vadných postojů, kulhání, při značné fyzické zátěži, jako prevence zátěžových zranění, při dysplazii kyčelního a loketního kloubu, artróze, spondylóze apod.

SLOŽENÍ: extrakt z mlže druhu Perna canaliculus 30 %, rybí moučka, mořské řasy 13 %, uhličitan vápenatý, pivovarské kvasnice, proteiny 35 %, popeloviny 25,9 %, tuk 7,3 %, vápník 7 %, fosfor 1,1 %, vláknina 1 %

DÁVKOVÁNÍ: 1 tableta na 10 kg hmotnosti, maximálně 5 tablet

 

CENA: Petvital GAG 600tbl / 3239Kč, 1tbl / 5,40Kč

Při doporučeném dávkování pro 40kg psa denně 4tbl

NÁKLADY NA 1 DEN: 21,56Kč

Nelze zjistit skutečný obsah účinných látek, ve složení je uveden pouze extrakt z mlže 30%, v němž je teprve obsažen chondroitin a glukosamin v neuvedeném množství. Obsahuje protizánětlivé omega-3 mastné kyseliny a aminokyseliny, zdroj ani množství výrobce neuvádí.


Petvital Arthro –Tabs

Jedinečný přípravek ke zvýšení úrovně metabolismu v kostní tkáni včetně té, která se podílí na tvorbě kloubů u štěňat, mladých, dospělých a starých psů. Obsahuje minerální látky, stopové prvky, rostlinné výtažky aj. látky, které zvyšují úroveň látkové výměny v kostní tkáni, vazech a kloubních chrupavkách. Obsahuje speciální směs stopových prvků (železo, mangan, zinek, kobalt. molybden, měď) přírodního původu, výtažky z kostivalu lékařského, vrby bílé a pryšce chvojky, a vitamin E. Stopové prvky a bylinné extrakty zajišťují tvorbu dostatečného množství enzymů nezbytných pro hladký průběh biochemických reakcí, které vedou k bezchybému růstu, osifikaci a kalcifikaci kostí. Stabilizuje a zpevňuje klouby, urychluje hojení kostí po zlomeninách a chirurgických výkonech, předchází pohybovým potížím u rychle rostoucích mladých jedinců velkých a obřích plemen, kloubním zraněním u psů a fen v pracovní či sportovní zátěži a zhoršování hybnosti u jedinců stárnoucích. Vitamin E se uplatňuje jako tzv. vychytávač volných radikálů a brání tak vzniku zánětů.

SLOŽENÍ: maltodextrin, celulóza, bylinné produkty (zázvor, ďáblův dráp, vrbová kůra), vláknina 19,7 %, popeloviny 5 %, proteiny 2,7 %, tuk 1,1 %

 

DÁVKOVÁNÍ

Štěňata a mladí psi, koťata a mladé kočky: 2 tablety na 10 kg tělesné hmotnosti (maximálně 12 tablet denně) rozděleně po dobu 30 dnů. Po 6 měsíční přestávce je možno kúru opakovat.

Dospělí psi a kočky: 5 tablet na 10 kg tělesné hmotnosti (maximálně 20 tablet denně) rozděleně po dobu 3 měsíců. Kúru je možno opakovat po 1 roce.

CENA Petvital Arthrotabs 1000tbl 3553Kč, 3,55Kč/1tbl

Při dávkování pro 40kg vážícho psa potřebujete 20tbl denně.

NÁKLADY NA 1 DEN: 71Kč

Petvital Arthro neobsahuje žádnou z porovnávaných účinných látek

 

Pro porovnání uvadím kloubní výživu VetPlus Synoquin.

Synoquin Large Breed

SLOŽENÍ: Glukosamin HCl, Chondrotin sulfát, Dexahan, Vitamín C, Zinek

DEXAHAN® je unikátní, vysoce čistá forma krillového oleje – nejčistšího a nejvíce bioaktivního zdroje mastných kyselin (EFA), který je dnes k dispozici - PROTIZÁNĚTLIVÝ EFEKT. Krilový olej je biologicky vstřebatelný o 60 % lépe, než standardní rybí oleje. Bylo dokázáno, že kombinace glukosaminu, EPA a DHA (EFA) má na osteoartritické bolesti lepší účinek, než jen samotný glukosamin.

 

Každá žvýkací tableta obsahuje: Glukosamin HCl 99% 475 mg, Chondroitin sulfát 95% 200mg, Dexahan 200mg, Vitamín C 50mg, Zinek 30mg.

DÁVKOVÁNÍ

Iniciační (zaváděcí) program po dobu 6 týdnů: Synoquin Large Breed (váha psa 25-40 kg) 3 tbl denně.

Udržovací program (dlouhodobý): 1tbl denně

CENA Synoquin Large Breed 120tbl 2279Kč, 19Kč/1tbl

NÁKLADY NA 1 DEN: 19Kč