Omega-3 mastné kyseliny a jejich úloha v řešení artrózy u psů

Omega-3 mastné kyseliny, zvláště EPA (eikosapentaenová kyselina) a DHA (dokosahexaenová kyselina), jsou klíčové komponenty v boji proti artróze a jiným zánětlivým onemocněním kloubů u psů. Artróza je chronický kloubní problém, který postihuje mnoho psů, především starší populace a velká plemena. Esenciální mastné kyseliny nacházející se v rybím oleji, krilu a některých rostlinných olejích, hrají zásadní roli ve zdraví kloubů díky svým protizánětlivým vlastnostem.

Protizánětlivé vlastnosti

Omega-3 mastné kyseliny jsou známé svými protizánětlivými efekty. Pomáhají regulovat zánětlivé reakce v těle, což může být prospěšné pro psy trpící artrózou, kde zánět přispívá k bolesti a nepohodlí.

Zdroje omega-3 mastných kyselin

Zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou ryby, konkrétně chladnovodní ryby jako losos, makrela, sardinky a tuňák. Rostlinné zdroje, jako jsou lněné semínka, ořechy a soja, také obsahují alfa-linolenovou kyselinu (ALA), která je předchůdcem EPA a DHA. Významným zdrojem je kril, který je získáván z malých korýšů.

Krilový olej je bohatý zdroj omega-3 mastných kyselin, které jsou prokázány jako klíčové v zlepšování symptomů artrózy u psů. Podporují celkové zdraví kloubů, pomáhají redukovat zánět a zlepšují flexibilitu. Krilový olej je zdrojem nejčistšího a nejvíce bioaktivního zdroje mastných kyselin (EFA), který je dnes k dispozici.

Krilový olej je získáván z malých korýšů, kteří žijí v antarktických mořských vodách a jsou zdrojem oleje, který obsahuje kromě Omega-3 mastných kyselin řadu dalších důležitých živin jako např Astaxantin, který je nejsilnější antioxidant z rodu karotenoidů. Antioxidanty snižují záněty v těle a chrání buňky před oxidativním stresem.

Integrace do stravy

Začlenění omega-3 mastných kyselin do stravy psů s artrózou může být realizováno prostřednictvím doplňků, jako jsou kapsle nebo tekuté formy nebo přirozeně prostřednictvím zvýšeného příjmu ryb nebo jiných zdrojů těchto kyselin.

Vědecké důkazy

Studie ukázaly, že suplementace omega-3 mastnými kyselinami může pomoci zmírnit symptomy artrózy u psů, zlepšit mobilitu a snížit potřebu NSAID a jiných léků proti bolesti.

Implementace omega-3 mastných kyselin do diety psů s artrózou může být účinným nástrojem pro zlepšení jejich celkového zdravotního stavu a kvality života.

Věda neustále hledá inovativní způsoby, jak efektivně léčit a zvládat tento problém, a jednou z takových inovací je využití krilového oleje, konkrétně Dexahan, ve výživových doplňcích jako je Synoquin.

 

Krylový olej jako součást složení kloubní výživy Synoquin

Dexahan je ochranná známka společnosti VetPlus, která vyrábí nutriční doplňky stravy pro zvířata. Jedná se o unikátní a vysoce čištěnou formu krilového oleje, která je bohatá na omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty (Astaxantin). Díky své unikátní fosfolipidové struktuře DEXAHAN® poskytuje eikosapentaenové kyseliny (EPA) a dokosahexaenovou kyselinu (DHA) v podobě, která je o 60 % lépe biologicky vstřebatelná než standardní rybí oleje.

 

Synoquin se doporučuje pro psy a kočky s kloubními problémy jako jsou osteoartróza, dysplazie kyčelního kloubů nebo zánět kloubů.

Obsahuje kombinaci účinných látek, které podporují zdraví kloubů a chrupavek - Glukosamin, Chondroitin, Dexahan, vitamín C a Zinek.

Udržovací dávka je pouze 1 tableta denně. Více informací získáte u svého veterináře nebo zde: Synoquin Large, Medium, Small Breed.