TOP 10 psích plemen vhodných k dětem

Psi jsou skvělými společníky. Jakmile uvidí dítě štěně, nepřestane vás přesvědčovat, než některého přinesete domů. Pes může být dítěti tím nejvěrnějším, nejoddanějším a nejloajálnějším přítelem. Mohou trávit nekonečné hodiny hrou a neomrzí je to. Dítě které vyrůstá po boku pejska sdílí své dětství s opravdovým kamarádem.

Mít psa naučí dítě sdílet některé důležité hodnoty jako je loajalita, láska a zodpovědnost. Jsou to hodnoty, které se v dítěti hluboce zakoření a přetrvají až do dospělosti.


 

 

Přestože pes žije ve společnosti lidí po dlouhou dobu ne všechna plamena jsou trpělivá a tolerantní a vhodná do společnosti dětí. Jsou plemena, která jsou díky svým vlastnostem lepší do společnosti dětí než jiná. Chceme to nejlepší pro naše děti, chceme psa který si snimi bude hrát a bude tolerovat jejich hru a zároveň jim bude společníkem, kamarádem a ochráncem.

Psí plemena disponují různými osobnostními vlastnostmi. Jestliže hledáte nejlepší plemeno vhodné do domácnostmi s dětmi, pak vám může být tento seznam nápomocný.

Nejvhodnější plmena do rodiny s dětmi:
 

1. Zlatý retriever, labradorský retriever

Zlatý a labradorský retriever jsou na samém vrcholku oblíbenosti a to jak u nás v Evropě tak v USA. Charakterizuje je vysoký stupeň inteligence. Jsou milujícím, trpělivým a loajálním partnerem. Tyto předpoklady z nich udělaly nejoblíbenějšího rodinného psa. Jsou spolehliví a vždy dobře naladěni. Jsou rádi když mohou být součástí rodiny a rádi se účastní všech aktivit. Jsou snadno vycvičitelní a klidní.

2. Bernský salašnický pes

Bernský salašnický pes je jemný a klidný obr. Jejich radostná a veselá povaha se přímo hodí k dětem. Jsou rozvážní a přátelští. Jsou velmi inteligentní a snadno se naučí poslušnosti.

3. Kolie

Kolie je klidný a milující pes. Snáší se bez problému s ostatními psy v domě. Je loajálním společníkem k dětem disponujícím ochranářskými pudy.

4. Beagle

Beagle je roztomilý a mírumilovný pes. Jejich přátelská povaha je předurčuje být skvělým společníkem k dětem. Ačkoli jejich lovecké instinkty může způsobit probémy se soužitím s ostatními zvířaty v domácnosti.

5. Basset

Baset je přirozeně poslušným společníkem k dětem. Je přímo předurčen k tomu,aby ztrávil život ve společnosti dětí. Umí aly být rovněž velmi tvrdohlaví, pokud jejich majitel nedisponuje dostatečnou dominancí a autoritou.

6. Pudl

7. Bišonek

8. Mops

9. Staffordšírský bulteriér

10. Irský setr

 

Ačkoli jsou tato plemena oznčována jako vhodná k dětem, tím nejdůležitějším aspektem je výchova. Nedovolte svým dětem, aby psům jakkoli ubližovali, tahali je za ocas, za nohy atd. Naučte vaše děti jak se k pejskovi chovat. Zapojte je do povinností, které jsou s pejskem spojeny - krmení, procházky, venčení atd.  Nikdy nenechávejte malé děti ve společnosti psa bez dozoru.

Zdroj: Top 10 Breeds for children

Přeložila: Ing. Daniela Míčková

www.vseprozvire.cz