Amflee Spot-on Cat sol 10x0,5ml

Kód: 1330360569
1 100 Kč 909 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.10.2019

Spot on Amflee pro kočky a koťata (od 8mi týdnů) chrání proti klíšťatům, blechám (včetně potlačení dalšího vývoje vajíček a larev) a všenkám. Působí 5 týdnů proti blechám a 2 týdny proti klíšťatům. Snadná aplikace na kůži mezi lopatky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spot on pro kočky a koťata starší 8mi týdnů. Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis), klíšťaty,(Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) a všenkami (Felicola,subrostratus) u koček.
Přípravek má perzistentní insekticidní účinek po dobu až 5 týdnů proti,blechám a akaricidní účinek po dobu až 2 týdnů proti klíšťatům.
Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie při alergii na,bleší kousnutí, pokud již byla diagnostikována veterinárním lékařem.

Charakteristika
Fipronil je insekticid/akaricid náležící do skupiny fenylpyrazolů. Působí,na členovce interakcí s ligandami chloridových kanálů, konkrétně s těmi,,které jsou regulovány neurotransmiterem kyselinou gamma-aminomáselnou,(GABA), blokujíce tak pre- a postsynaptický přenos chloridových iontů přes,buněčné membrány. Důsledkem toho je nekontrolovaná činnost centrálního,nervového systému a smrt hmyzu a roztočů.
Přípravek obsahuje účinnou látku fipronil, která má jedinečný mechanismus,účinku na blechy a klíšťata. Přípravek se hromadí v tukové složce kůže,a chlupových folikulech a je kontinuálně vylučován z chlupových folikulů,na kůži a srst, takto poskytujíce dlouho přetrvávající aktivitu.


Léčba a prevence napadení blechami (Ctenocephalides felis), klíšťaty,(Rhipicephalus spp., Dermatocentor spp., Ixodes spp.) a všenkami (Felicola,subrostratus) u koček.
Přípravek má perzistentní insekticidní účinek po dobu až 5 týdnů proti,blechám a akaricidní účinek po dobu až 2 týdnů proti klíšťatům.
Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie při alergii na,bleší kousnutí, pokud již byla diagnostikována veterinárním lékařem.

Kontraindikace
Vzhledem k absenci dostupných údajů přípravek nepoužívejte u koťat,mladších 8 týdnů a/nebo vážících méně než 1 kg.
Přípravek nepoužívejte u nemocných zvířat (systémové onemocnění, horečka),nebo zvířat v rekonvalescenci.
Nepoužívejte u králíků z důvodu nebezpečí nežádoucích reakcí či dokonce,úhynu.
Nepoužívat v případě přecitlivělosti na léčivou látku nebo na některou,z pomocných látek.

Nežádoucí účinky
Pokud dojde k olíznutí místa podání, může se objevit krátkodobá,hypersalivace způsobená hlavně charakterem nosiče. Mezi velmi vzácnými,nežádoucími účinky byly po použití zaznamenány přechodné kožní reakce,v místě aplikace (lupovatění kůže, lokální vypadávání srsti, svědění,,zarudnutí kůže) a celkové svědění nebo vypadávání srsti. Výjimečně byly,zaznamenány hypersalivace, reversibilní neurologické příznaky,(hyperesthesie, deprese, nervové příznaky) nebo zvracení.
Vyhněte se předávkování.

Těhotenství a laktace
Bezpečnost přípravku byla prokázána u chovných, březích koček a koček,v laktaci, které byly léčeny několikanásobnými po sobě jdoucími dávkami ve,výši až trojnásobku maximální doporučené dávky.
Přípravek může být aplikován chovným, březím kočkám a kočkám v laktaci.

Upozornění
Klíště přítomné na zvířeti by mělo být odstraněno před podáním přípravku,,aby se snížilo riziko přenosných onemocnění.
Nejsou k dispozici žádné údaje o vlivu koupání / šamponování koček na,účinnost přípravku. Nicméně na základě informací týkajících se účinnosti,u psů, kteří byli po 2 dnech od aplikace přípravku mytí šamponem, se,koupání koček během dvou dnů po aplikaci přípravku nedoporučuje.
Může dojít k uchycení jednotlivých klíšťat. Z tohoto důvodu nelze zcela,vyloučit přenos infekčních chorob klíšťaty, pokud jsou podmínky,nepříznivé. Zpravidla jsou klíšťata usmrcena a odpadnou z hostitele během,24 až 48 hod. po napadení, aniž by se nasála krve. Po aplikaci nelze,vyloučit uchycení jednotlivých klíšťat.
Blechy z domácích zvířat často zamořují zvířecí přepravky, místa, kde,zvíře spí a obvykle odpočívá, jako jsou koberce a domácí vybavení, které,je třeba v případě masivního napadení a na začátku ochranných opatření,pravidelně ošetřovat vhodnými insekticidy a čistit pomocí vysavače.
Je důležité zajistit, aby byl přípravek aplikován na místo, ze kterého si,jej zvíře nemůže slíznout, a po aplikaci zabránit vzájemnému olizování,zvířat. Vyhněte se kontaktu přípravku s očima zvířete.
Amflee roztok nesmí kontaminovat vodní toky, protože je nebezpečný,pro ryby a další vodní organismy.
Dávkování

Aplikujte obsah 1 jednodávkové pipety o obsahu 0,5 ml na kůži mezi,lopatkami.

Způsob použití
Zevní podání na kůži (k nakapání na kůži - spot-on).
Vyjměte jednodávkovou pipetu z třívrstevného sáčku. Držte pipetu svisle,a krouživým pohybem sejměte čepičku. Čepičku otočte a nasaďte ji opačným,koncem na pipetu. Tlačte a točte čepičkou, abyste promáčkli její plombu,,poté čepičku z pipety sejměte.
Rozhrňte srst zvířete v oblasti mezi lopatkami tak, že je viditelná kůže.,Přiložte hrot jednodávkové pipety na kůži a několikrát pipetu stiskněte,tak, aby se obsah vyprázdnil na kůži.
Vzhledem k absenci studií týkajících se bezpečnosti přípravku je minimální,léčebný interval 4 týdny.
Je třeba opatrnosti, aby nedošlo k nadměrnému zvlhčení srsti přípravkem,což způsobuje slepení srsti v místě aplikace. Nicméně pokud se objeví,zmizí během 24 hodin po aplikaci.

ATC skupina

Doplňkové parametry

Kategorie: Spot-on ochrana proti blechám a klíšťatům u kočky
Záruka: 24 měsíců
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: