Klikr - vycvik pomocí pozitivní motivace

Nejprodávanější

Platinum pochoutka CLICK-BITS Lamb 300g
 
171 Kč
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem
Platinum pochoutka CLICK-BITS Lamb 300g
171 Kč

Šťavnaté velmi chutné a zároveň zdravé pamlsky pro dospělé psy i štěňata vyrávěny v souladu s filozofií výroby krmiva Platinum. Masová směs tepelně upravená ve vlastní masové...

Kód: 1330360199

Přinesli jste si domů štěně a chcete začít s výchovou? Máte dvě možnosti. Tradiční metody výchovy spočívají v tom, že psa upozorňujete na to, co dělá špatně - trhnete vodítkem, když tahá na procházce, výrazně upozorňujete na nepatřičné chování "fuj", "nesmíš" atd. Druhá tzv. metoda pozitivní motivace spočívá v tom, že naopak upozorňujete na to, co dělá pejsek dobře a to pomocí klikru

. Základní rozdíl oproti běžným metodám je ten, že se nepoužívají žádné tresty. Tedy ani slovní.

 

 

Co je to klikr

Klikr je pomůcka k výcviku psa. Zmáčknutím vydá zvuk snadno zapamatovatelný pejskovi. „KLIK“ přesně označí správné chování psa přesně v tom okamžiku, kdy dělá něco spávně, pak následuje odměna. S tímto zvukem si bude pejsek spojovat něco pozitivního "klik " = odměna.

Výhody výcviku pomocí klikru

- Jakmile jednou zvíře pochopí zásady výcviku pomocí pozitivní motivace, učí se velmi rychle a rychlost učení se postupně zvyšuje.

- Označíte spávné chování přesně v tom daném okamžiku. Pokud chcete po pejskovi, aby sednul, pak kliknete přesně v danou dobu, kdy sedí. Pak následuje odměna.

- Pes se velmi rád učí, na výcvik se velmi těší, je pro něj odměnou a zároveň i zábavou.

- Klikr má pořád stejný zvuk, ať už je vaše nálada jakákoliv.

 

Co by jste měli vědět než začnete s klikrem

- Klik musí zaznít během požadovaného chování, nikoli poté co už je jeho chování dokončeno.


- Klik oznámí psovi, že toto je chování, které od něj chcete. Nemusíte psa kárat za nevhodné chování, ale odměňujete jej za chování, které od něj chcete.


- Klikáme pouze jednou

- Trénujte krátce ale několikrát denně např 3 x po třech minutách

- Vyberte pamlsky, které ho budou motivovat. Stačí malý kousek, aby se žvýkáním příliš nerozptyloval. Ideální jsou Lets Bite pochoutky od Brit. Dají se z nich nakrájet malé kousky a pejskům velmi chutnají. Vhodné pro výcvik jsou také Fish4Dog superstars. Vyberte zkrátka, to co má váš pejsek nejraději.


Jak začít

Nejprve musí pes pochopit, že KLIK znamená ODMĚNA je na cestě.

Začínáme tím, že se naučíme získat pozornost.

- Pamlsek, který máte v ruce, podržte psovi před nosem.

- Jakmile začne mít o pamlsek zájem, celkem rychle přemístěte ruku od jeho nosu k vašemu obličeji. Pes samozřejmě sleduje dráhu ruky s dobrotou, a zůstane tedy koukat na váš obličej.

- Moment počkejte, a když se vám pes podívá do očí, následuje klik a odměna.

- Prodlužujte dobu vizuálního kontaktu od jedné až na 3-4 vteřiny. Až se vizuální kontakt stane po několika cvičeních rutinou, začněte při pohybu ruky ke svému obličeji psa oslovovat jménem.

Tímto způsobem nebude trvat dlouho a pes se při oslovení jménem bude automaticky dívat na vás, a očekávat další pokyny.

Závěrem


Díky kliknutí se učíme přesně zachytit okamžik, kdy pes dělá něco správně, a snažíme se ho dostat do takové situace, aby vykonal požadovaný cvik tak, jak žádáme. Výcvik je tak vždy zaměřen na pozitivní zkušenost a radost z provedení cviku bez působení nadměrného stresu.